Automaatne HTTPS/SSL suunamine

 

1.

Isegi pärast SSL sertifikaadi lisamist Teie kodulehele, avaneb see endiselt ebaturvalist http protokolli kasutades. Turvaline https protokoll on tegelikult töökorras, aga ei toimu külastajate automaatset suunamist. 

 

HTTPHTTPS

 

2.

Kõikide kodulehe külastajate suunamiseks turvalisele HTTPS lehele, lisame public_html kaustas asuvasse .htaccess faili suunamise reeglid. Kui antud faili veel ei eksisteeri, tuleks see ise luua. Kui fail on juba olemas, soovitame reeglid lisada kõige lõppu. 

#HTTPS Redirect
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301] Header always set Content-Security-Policy "upgrade-insecure-requests;"

 

3.

Kui kasutate .htaccess faili muutmiseks cPanel'i "File Manager'i" peaksite esmalt veenduba, et peidetud failide näitamine on lubatud. Vastasel juhul ei kuvata faile, mille nime ees on punkt.

 

4.

Kui Teie veebi rakendus kasutab juba Redirect reegleid, ei pruugi meie väljapakutud lahendus toimida. Sellisel juhul soovitame eemaldada read .htaccess failist ja uurida google'st kuidas konkreetse rakenduse suunamisel toimida.

 

5.

Kui https lehel olles ei ilmu endiselt aadressiribale rohelist tabalukku, on suure tõenäosusega Teie lehel absoluutsed lingid http protokolliga kuvatavatele ressurssidele.

 
Täpsemat infot saab kui vajutada Chrome veebilehitsejas oma kodulehel paremat hiire nuppu ja valides "Inspekteeri"​

Konsoolis on näha, milline ressurss probleeme tekitab. Allpool toodud näiteks on html koodi lisatud pilt, mille aadressi alguses on https asemel jäänud http.