Availability kaitse konfigureerimine (protection)

1

VMware Cloud Director Availability on lahendus, mis võimaldab ühest veebiliidesest (Cloud Director) hallata ja automatiseerida erinevates andmekesustes asuvaid virtuaalmasinate (VM) ja vApp-de replikatsioone(varundust). Samuti viia läbi avariitaastet (disaster recovery) andmekeskuste vahel. Võimalik on ka seadistada automaatset avariitaastet kliendi juures olevast (On-Premises) andmekeskusest Wavecom'i pilvekeskkonda ja vastupidi. Näiteks, kui peamine sait pole saadaval, siis on võimalik läbi varusaidi VM-d ning vApp-id taastada ja probleemide kõrvaldades uuesti hiljem peasaidil tööle panna.

Kaitse konfigureerimise alustamiseks logime sisse Cloud Director saidile. Kui olete sisse logitud, peate avama ülevalt menüüst “More” ja sealt valima “Availability”.

availability protection

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Edasi tuleb valida, millisel suunal kaitset soovite rakendama hakata. Võimalused on "Incoming Replications" ja "Outgoing Replications".

Parempoolses üleval nurgas näete “destination site”. Sealt peate valima enda puhul sobiva sihtkoha saidi. Availability näol pole tegu ainult cloud to cloud teenusega. Võimalik on ka kohapealse andmekeskuse workload-e kaitsta. Ehk siis sihtkoha saidina võib kasutada ka kohapealset andmekeskust, juhul kui olete selle paigaldanud Availability teenuse ja sidunud selle pilvega. Antud näite puhul on “Endla-DC” meie kohapealne andmekeskus ja “Adala-DC” pilvesait kuhu soovime vApp-i kaitset luua.

Kaitse konfigureerimiseks on vaja vajutada vasakul pool  oleva “New protection” logo peale või valida “ALL ACTIONS” alt “New protection”. Kui soovite VM-e viia üle teise andmekesusesse, siis valige "New migration".

availability protection

NB! Selleks, et "New protection" kasutada, tuleb vastav funktsioon eelnevalt hinnakirja põhiselt aktiveerida. Sellisl juhul muutub ka "New migration" tasuliseks. Vastaseljuhul on migreerimine WaveCom´i süsteemis tasuta.

 

3

Avaneb aken ja teilt küsitakse taasta saidile sisse logimise andmeid. Tähelepanu tuleb pöörata sellele, et kasutaja nimi peab olema kasutajanimi@organisatsioon formaadis. Antud näite puhul wavecom@wavecom. Parooliks kasutage sama, mida kasutasite sisse enne sisse logimisel. Tähtis on ka, et konto millega te sisse olete loginud on “local account”. SAML ja LDAP kontode puhul ei ole võimalik replikatsioone hallata.

Kui olete Cloud Director-sse “local account-ga” sisse loginud ja teil on multisite seadistatud siis on võimalik ka kiiremaks sisse logida kasutades “Use multisite authentication”.

availability protection

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Valige soovitud vApp ja teile vastav sihtsait ning vajutage “Next”. Antud juhul on selleks Adala-DC.

availability protection

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Valige virtuaalne andmekeskus enda sihtsaidis ja valige storage ning vajutage “Next”.

availability protection

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

“Settings” lehel saab valida eelkonfigureeritud SLA profiilide vahel. Nendeks on “CRITICAL-VM” ja “DEFAULT”. Kriitilise puhul tehakse võrde ajalise vahega 12 salvestuspunkti 4 päeva jooksul. Vaikimisi puhul vastavalt 15 tükki 5 päeva jooksul.

WaveCom ei soovita kergekäeliselt ise SLA profiili muutma hakata. Näiteks, kui teha 24 salvestuspunkti 4 päeva jooksul, siis võtab taastamine oluliselt kauem aega, eriti kui VM-d on suured. Mida suuremad on VM-d, seda vähem soovitame taastepunkte hoida. Samuti ei ole mõistlik iga 5min tagant taastepunkte luua, sest see koormab süsteemi liigselt ja võib põhjustada komplikatsioone.

Kui siiski soovite konfigureerida sätteid, siis lülitage SLA profiilid välja ja sellisel juhul peate määrama:

  • “Target recovery point objectives” – mis aja tagant andmed replikeeritakse taaste saidile.
  • “Retention policy for point in time instances” – Soovitame selle aktiveerida ja valida mitut salvestuspunkti te soovite ühtlaselt jaotatuna mitme päeva tagant.
  • “Delay start synchronization” – Kui see aktiveerida, siis tuleb täpsustada millal andmete sünkroniseerimine algab. Mitte aktiveerides algab koheselt.

 

Saab aktiveerida “Exclude disks”. Siis on võimalik säästa kettamahtu sihtsaidil jättes välja kettad, mis pole vajalikud.

Võimalik on kasutada ka “Configure Seeds VMs”, kui teil on juba olemas sama VM taaste andmekeskuses. Mõistlik kasutada kui olete eelnevalt VM-i taastanud taaste andmekesuses või te ei kasuta seda enam ja VM-i kettamahtu on väga suur. Vastasel juhul me ei soovita antud valikut aktiveerida.

Vajutage “Next”.

availability protection

 

 

 

 

 

“Ready To Complete” lehel vaadake replikeerimise sätted üle ja vajutage “Finish”.

 

 

7

Replikatsiooni toimingud lõppevad pärast seadistamise jõudmist 100% -ni. Kui replikatsioon on lõppenud on vajalik määrata VM-le/vApp-le võrk. See võimaldab tulevikus ühe nupu vajutusega taastada töövooge.

Valige vApp ja valige “ALL ACTIONS” alt “Network Settings”.

availability protection

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Nüüd saab valida vastava võrgu oma VM-le. WaveCom kasutab cross VDC siseseid VXLAN ja avalikke VLAN võrke, mis on saadaval kõigis meie andmekeskustes. Valikus veendunud vajutage “Apply”.

Kui võrku valida ei saa, siis tuleb see eelnevalt Cloud Director´s lisada.

availability protection

 

 

 

 

 

 

 

 

Peale võrgu seadistamist aktiveeruvad “Migrate”, Failover” ja Test” nupud. Samamoodi ka “ALL ACTIONS” all.

"Migrate" võimaldab töötava VM-i üle viia teise andmekeskusesse. "Failover" võimaldab häire korral VM-i üle viia eelkonfigureeritud andmekeskusesse. "Test" võimaldab teha prooviversiooni "Failover-st".

availability protection