Availability taastamine (failover)

1

Workflow taastamine (failover) on serveri, süsteemi, riistvara või võrgu häire korral automaatne workflow üleminek eelkonfigureeritud sekundaarsesse keskkonda. Antud juhendis teeme Cloud Director Availability keskkonnas läbi test failover-i ja failover-i avariitaaste saidile.

Alustuseks me eeldame, et peamine sait (cloud1) pole saadaval ja logime sisse failover saiti (cloud2). Peale sisse logimist valige ülevalt menüüst “More” alt “Availability”.

availability failover

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Avaneb Cloud Director Availability portaal, kus on näha kaitstud vApp-de staatused.

Vasakul menüüst valige “Incoming Replications”, seejärel valige kaitstud vApp mida soovite taastada. Saab valida ka mitu tükki korraga. Kui te ei näe ühtegi vApp-i mida valida, siis valige paremal üleval nurga “Source site” alt “All”.

Peale vApp-i valimise saab tegema hakata test failover-it, failover-it, muuta eelnevaid replikatsioone ja eemaldada kaitset. Alustuseks teeme test failover-i veendumaks, kas failover üldse töötab. Selleks tuleb vajutada silma kujulisele ikoonile.

 

availability failover

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Avaneb uus aken, mille nimeks on “Test”. Esimesel “Recovery Settings” on vajalik linnuke “Power on recovered vApps”. Sellisel juhul käivitatakse vApp-id koheselt sihtsaidil. Võrgu sätete all valime “Connect all VMs to network” ja valime vastava võrgu. Kui valikud on tehtud, siis vajutage “Next”.

Kui võrku valida ei saa, siis tuleb see eelnevalt seadistada.

availability failover

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

“Recovery Instance” lehel on kaks valikut.

Valides “Synchronize all VMs to their current state” tekitatakse vApp viimase muudatuse baasil ja seda punkti kasutatakse test failover-i tegemisel.

Valides “Manually select existing instance” saab valida punkti ilma andmeid sünkroniseerimata. Kuna me eeldame, et peamine sait pole saadaval, siis me valime viimase töötava vApp-i punkti ajas. Ehk siis teise variandi. Vajutage “Next”.

availability failover

“Ready To Complete” lehel vaadake sätted üle ja vajutage “Finish”.

 

5

Test failover võtab natukene aega ja selle arengut saab näha “Last changed” rea alt või “Replication Tasks” alt. Kui tegevus on lõppenud, siis õnnestunud tulemusele viitab vastava vApp-i “Recovery state” all kiri “Test Image ready”.

availability failover

 

 

 

 

 

Test failover-i ajal loob Cloud Director ka uut virtuaalmasinat. Kui “Data Centers” alt valida sihtsait -> “Virtual Machines” ja vajutada “VM Console” nupule, siis on võimalik näha virtuaalmasina käivitusprotsesse.

Kui test failover lõppeb ebaõnnestunult, siis tuleb vaadata “Replication Tasks” alt, miks see ebaõnnestus ja antud info põhjal edasi edasi tegutseda.

 

6

Kui test failover on õnnestunult tehtud, siis teeme vApp-le test cleanup-i. Selle leiab “ALL ACTIONS” alt. Test cleanup-i tegemise põhjuseks on “kustutada” äsja tehtud test failover, et teha reaalne failover vApp-le.

WaveCom ei soovita teha test cleanup või cleanup korraga paljudele vApp-dele. Sellisel juhul on oht, et võib ületada enda IOPs limiidid.

Nüüd kui testid on tehtud teeme failover-i vApp-le. Failover-it saab teha ka mitmele vApp-le korraga. Valige vApp(d) ja vajutage failover “välgu” ikoonile või valige sama tegevus “ALL ACTIONS” alt.

availability failover

 

 

 

 

 

 

 

7

Avaneb uus (Failover) aken. Esimesel “Recovery Settings” lehel me ei vali “Consolidate VM disks”, sest siis kaovad ära kõik Availability poolt tekitatud taastepunktid. Need taastepunktid muutuvad valitavateks “snapshot-ks”, mida saab hiljem valida. Linnukese tehes, see funktsionaalsus kaob ära.

“Power on recovered vApps” jääb valituks ja võrgu sätete all valime “Connect all VMs to network” ja valime vastava võrgu.

Kui olete valikutes veendunud, siis vajutage “Next”.

 

availability failover

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

“Recovery Instance” lehel valime vApp-i viimase taaste punkti ja vajutage “Next”. Juhul kui te teete failover-it mitmele vApp-le korraga, siis valige “Select latest for every VM”.

availability failover

“Ready To Complete” lehel vaadake sätted üles ja vajutage “Finish”.

 

9

Kui failover on lõppenud siis valitud vApp(de) “Recovery state” tulpa tekib “Failed-Over” kiri ja workflow on taastatud. Failover tegemisel ajal on võimalik vaadata ka virtuaalmasinate startimisprotseduure “Data Centers”->”Virtual Machines”->”VM Console” alt.

 

availability failover

 

 

 

 

 

 

 

10

Kui failover on tehtud, siis on võimalik see ka “ALL ACTIONS” alt maha võtta vajutades “Reverse”. Juhul kui peamisel saidil on võimekus taastatud. Seda tehes kõik workflow-d replikeeritakse tagasi peamisele saidile, kus need tuleb hiljem eraldi käivitada.

 

availability failover