Uued serverid ja kaasaegsem tarkvaraplatvorm

Võtsime kasutusele uued serverid ja uuendatud kaasaegsema tarkvaraplatvormi teenuste juhtimiseks. Serverid paiknevad ülikiires SSD andmelaos ja kasutavad uudset Centos 7/CloudLinux 7 tarkvaraplatvormi ning teevad kättesaadavaks mitmed uued võimalused.

Tasuta Let’s Encrypt turvasertifikaat kõikidele pakettidele. Meie uutes serverites paigaldatakse tasuta kõikidele kodulehtedele LetsEncrypt SSL sertifikaat. Sertifikaat pikeneb tulevikus automaatselt. Erinevalt konkurentidest on turvalised kodulehed võimalikud eranditult kõikides meie veebimajutuse pakettides.

Domeenipõhine PHP versiooni valimine. Kasutajad saavad kõikidel lisadomeenidel ja alamdomeenidel soovi korral kasutada erinevat PHP versiooni. Valida saab PHP versioonide 5.4 / 5.5 / 5.6 ja 7 vahel. Vaikimisi kasutusel oleva PHP 5.4 versiooni asendasime uuema 5.6 versiooniga, mis tagab kodulehtede turvalisema ja kiirema töö.

PHP versioon 5.3 ei ole enam toetatud. Uutes serverites puudub PHP versiooni 5.3 tugi. Ametlik tugi PHP versioonile 5.3 puudub juba 2014 aastast. Kuna turvauuendusi enam ei väljastata, on selle versiooni kasutajad avatud erinevatele turvariskidele. Sisuhaldussüsteem ja moodulid peaksid toetama vähemalt PHP 5.6 versiooni. Veel parem oleks PHP 7.0 tugi, mis muudab kodulehe oluliselt kiiremaks. Kasutajad peaksid testima oma kodulehe toimimist uuemate PHP versioonidega. Kui ilmnevad vead kodulehe toimimises, peaks ajutiselt valima väiksema versiooninumbriga PHP ja koheselt uuendama kodulehe koodi.

Juhend vanades serverites PHP versiooni vahetamiseks asub siin:

https://www.wavecom.ee/tugi/kodulehe-majutus/php-versiooni-muutmine

Igal kodulehel 10Gbe ühenduskiirus. Iga server omab 2 x 10Gbe võrguühendust meie magistraalvõrku, mis võimaldab vastavat sidekiirust nii Eesti kui ka rahvusvaheliste võrkudega. See tähendab, et kõik kodulehed on internetist kättesaadavad 10Gbit/s kiirusega. Kahes erinevas asukohas paiknevad Cisco marsruuterid, annavad meie välisühenduse kogukiiruseks 24Gbit ning tagavad meie sidevõrgu katkematu töö.

Uued teenused luuakse juba uude serverisse. Kõik praegu tellitavad majutusteenused lähevad juba uude serverisse ja saavad eelpoolmainitud võimalusi kasutada.

Pakettide migreerimine uutele serveritele. Septembri teises pooles alustame olemasolevate majutuskontode migreerimist uutele serveritele. Täpsema sellekohase info saadame eelnevalt kõigile klientidele mailiga. Kui soovite esimestena uusi võimalusi kasutada, kirjutage meile wavecom[at]wavecom[dot]ee aadressile ja migreerime Teie majutuskonto eelisjärjekorras.

Seoses uutele serveritele üleminekuga muutusid ka osade teenuse hinnad. Vaatasime paketid ja nende hinnad üle ja viisime sisse kosmeetilised muudatused. Small, Entry ja Performance paketid muutusid natuke kallimaks. Business ja Premium pakettide hinnad jäid samaks. Uued hinnad rakenduvad pärast uutele serveritele migreerimist. Klientidele kellel on ettemaks, väljastatakse uue hinnaga arve arveldusperioodi lõpus. Ettemaksule midagi juurde maksma ei pea. Soovikorral võib enne migreerimist teha veel vana hinnaga pikema ettemaksu. Uute hindadega saate tutvuda meie kodulehel:

https://www.wavecom.ee/veebimajutus