Failide arv liiga suur

 

1.

Lisaks kõvaketta mahupiirangutele oleme seadnud limiidid ka majutuskontol lubatud failide arvule. Piirangute eesmärgiks on majutusteenuse tõrgeteta ja kiire töö tagamine. Nimelt muudab ühes kataloogis asuv, suur hulk faile, erinevad failitoimingud väga aeglaseks. Näiteks võtab 10 000 faili sisaldava kataloogi faili nimekirja küsimine serverist FTP kliendi või File Manageri vahendusel oluliselt kauem aega kui 500 faili sisaldava kataloogi korral. Kui failide arv kataloogis kasvab veelgi suuremaks, võivad osad protsessid sootuks ebaõnnestuda.

Aeganõudvad failitoimingud mõjutavad aga tervet majutuskontot. Näiteks võib see negatiivselt mõjutada kodulehe avanemise kiirust. Samuti võib varukoopiate tegemine või taastamine võtta loetud minutite asemel tunde või sootuks ebaõnnestuda. Kui majutuskontol lubatud failide arv on ületatud, ei saa me enam garanteerida tõrgeteta varukoopiate tegemist. Kui lubatud failide arvu ületatakse aga liiga palju, ei saa majutuskonto alla enam faile luua. Selle tagajärjel ei saa enam vastu võtta e-kirju (1 kiri serveris = 1 fail), samuti ei pruugi toimida cPanel ega Teie koduleht. 

 

2.

Suur hulk faile on tavaliselt tingitud kolmest faktorist.

  • Teie kodulehe cache (vahemälu) süsteem kirjutab meeletul hulgal faile, aga ei kustuta neid aja möödudes ära.
  • Teie kodulehe sisuhaldussüsteem kirjutab suurel hulgal logi faile, aga ei kustuta neid aja möödudes ära.
  • Kolmandaks süüdlaseks on tavaliselt majutuskonto default mailbox, kuhu tulevad kokku kõik süsteemi või "catch all" teated.

Cache ja logifaile saab seadistada kustutama spetsiaalsed ajastatud kustutamise funktsioonid. Default kirjakasti võib kirju saata näiteks valesti seadistatud „Cron Job”, mis saadab iga käivitamise järel Teile kirja. Tegelikult tuleks kõik mitteolulised cron job tulemused saata otse prügikasti. Sellekohane juhend on olemas ka cPanel’i „Cron Jobs” tööriistas. Default kirjakasti näeb cPanelis „Email accounts” all. Kui selles postkastis on väga palju kirju, andke meile teada ja saame selle ise tühjendada. 

 

3.

Failide arvu enda majutuskontol saate jälgida cPanel'i statistika vahendusel. Kui nende arv hakkab limiidile lähenema, peaks kindlasti uurima, mis suurt failide arvu põhjustab ja selle probleemi kõrvaldama. Kui aga selgub, et kõik failid on vajalikud, tasuks suure tõenäosusega jagatud majutusteenuse asemel hakata pilve- või privaatserveri teenuse peale mõtlema.

jwwTRPWJAZ.png

 

4.

Toome siinkohal välja ka erinevate majutuspakettide faili arvu limiidid:

Entry Web 200 000
Business 300 000
Premium 400 000