Mis on WaveCom

 

WaveCom As on sideoperaator, kes pakub laias valikus kvaliteetseid ja samas soodsaid Interneti, telefoni ja serveri- ning andmemajutusteenuseid nii era- kui ka ärikliendile Eestis ja välismaal. AS WaveCom on loodud 2001a, aktsiakapital 76 680EUR, mis põhineb 100% eesti kapitalil. As WaveCom 2016 aasta krediidireiting on AA (Väga Hea) ja Creditinfo on meid tunnustanud kui Edukas Eesti Ettevõte 2017.

AS WaveCom missioon on muuta keerukad ja innovaatilised IT lahendused tavakasutajale lihtsalt kättesaadavaks ja taskukohaseks.

Alustasime tegevust 2001 aasta kevadel, rajades ühe esimese kvaliteetsemat Interneti püsiühendust võimaldava traadita (wimax) andmesidevõrgu Harjumaal.

Alates 2005 aasta algusest avasime oma võrgus telefoniteenuse, mis põhineb laialtlevinud VoIP standardil. Teenus on siiani nii soodsate hindade kui ka kõrge kvaliteediga üks vaieldamatult parimaid Eestis pakutavatest. Aastast 2007. oleme keskendunud serverite ja sideseadmete majutusteenuste pakkumisele.

2011 aasta kevadel avasime moodsa ja rangetele nõuetele vastava serverikeskuse Tallinnas . Keskuses on ruumi 55´le seadmekapile. Meie kolmes erinevas asukohas paiknevad Cisco marsuuuterid võimekusega edastada ühel ajahetkel 400 miljonit paketti omavad kokku 24 Gbit välisühendust ja tagavad meie sidevõrgu katkematu töö. Oleme ühendatud ka Eesti Interneti teenusepakkujate sidumispunkti TLLIX'iga kus sideoperaatorid vahetavad riigisisest liiklust.

2013 alustasime kõrgkäideldavate privaatserverite (HP Blade Server) rendiga. 

Aastal 2013 alustasime ka pilveteenuste platvormi loomisega ning järgneval 2014. aastal pakkusime juba seinast seina täisautomatiseeritud pilveserveri teenuseid.

2014 Aastal omandas  As WaveCom 100% osaluse Tantum Group OÜ´s, mis oli ligikaudu 7000 kliendiga Eestis TOP 5 positsioneeruv veebimajutuse ja pilveserverite pakkuja. Sellega sisenes AS WaveCom jõuliselt veebimajutuse ja pilveserververite valdkonda. Samal aastal omandati veel mitu väiksemat veebimajutuse ja pilveserverite pakkujat nagu Torqhost.com ja Omahosting. 

about.png

2015 omandasime TorqHost OÜ pilve- ja privaatserverite tegevusvaldkonna, mis suurendas oluliselt meie turuosa Eesti pilveserverite turul.

2016 alustasime privaatpilve erilahenduste pakkumist. Privaatpilv on meie serverikeskusesse ühe kliendi tarbeks rajatav virtualiseerimise platvorm, milles ühendatakse avaliku pilve võimsus, efektiivsus ja võimalused privaatserverite turvalisuse ja kontrolliga.

2016 alustasime IP kõnekeskuse teenuse osutamist. Tegemist on kaasaegse, kõrgekvaliteedilise IP-telefoni keskjaama teenusega pilves.

2016 alustasime kõikide veebimajutuse klientide üleviimist uudsele serveri- ja tarkvaraplatvormile.

2017 alustasime unikaalsete Apache Cloudstack tarkvaral põhineva, kõrgkäideldava, avaliku pilveplatvormi pakkumist. Avaliku pilve funktsionaalsus on võrreldav Amazon Cloud omaga.

AS WaveCom visioon on olla effektiivsem ja tehnoloogiliselt arenenum pilve- ja taristuteenuseid pakkuv ettevõte Eestis.