FTP kasutamine

 

1.

Kuna FTP on näol on tegemist küllaltki vana tehnoloogiaga võib selle kasutamisel ilmneda erinevaid probleeme. Kui soovite näiteks üles/alla laadida tervet kodulehte või lihtsalt suuremat hulka faile, tuleks meeles pidada, et iga väikese faili kopeerimiseks tuleb serveriga luua uus ühendus, mis on oma olemuselt küllaltki aeganõudev protsess. Samuti võivad Teie FTP programmi vale seadistuse korral jääda avatud ühendused sulgemata. Suur hulk avatud ühendusi koormab oluliselt serverit ja see loetakse teenusetõkke ründeks.

Kõige mugavam ja kiirem moodus suure hulga failide ja kataloogide (terve kodulehe) ülesse laadimiseks on kasutada cPanel'isse sisse ehitatud "File manager" rakendust. File manager võimaldab ülesse laadida ja serveris lahti pakkida arhiivi, milles on kokku pakitud kõik kodulehe failid ja kataloogid. Täpne juhend File manageri kasutamiseks asub siin https://www.wavecom.ee/tugi/kodulehe-majutus/file-manageri-kasutamine&n…;

 

2.

Kui soovite siiski kasutada FTP ühendust, soovitame kasutada vabavaralist FTP klienti FileZilla, mille saab alla laadida siit: https://filezilla-project.org/download.php?type=client

FTP hostname, kasutajatunnuse ja parooli saate majutusteenuse avamisel saadetud kirjast. Samuti võib cPanel'is ise luua uue FTP kasutaja.

Uue ühenduse seadistamiseks vajutage "Site manager" nupule


Täitke avanev aken enda FTP kasutaja andmetega.  FTP ühenduse loomisel tuleks kindlasti  kasutada turvalist TLS ühendust. Teiste valikutega  meie süsteemides FTP ühenduse loomine ei ole võimalik. Toetatud on TLS versioonid 1.1 ja 1.2.      TLS versioon 1.0 on ebaturvaline ja ei ole toetatud koos teiste ebaturvaliste versioonidega 2.0 ja 3.0.  Seetõttu tuleb veenduda ,et kasutate kõige uuemat saadaolevad FTP klienti.

  • Port: 21
  • Encryption: Use explicit FTP over TLS if available

Ühenduse loomiseks vajutage nupule "Connect".

 

 
 
3.

Kuna serveriressurss on jagatud paljude klientide vahel, ei saa me lubada olukorda kus üks kasutaja oma tegevusega teisi häirib. Seega tõlgendab meie tulemüür enam kui 1000 üheaegse ühenduse lahti hoidmist ründena ja blokeerib Teie IP aadressile ligipääsu meie serveritele pooleks tunniks. Ühenduste arvu saab piirata avades valik "Transfer settings".

Edasi tuleks panna linnuke "Limit number of simultaneous connections" ette ja sisestada maksimaalseks ühenduste arvuks 2. Siia suurema numbri sisestamise korral võib täis saada 1000 ühenduse piir, sest kui üles laetakse tuhandeid imepisikesi faile, ei jõua server piisavalt kiiresti ühendusi sulgeda.

 

4.

Kui FTP serverisse sisse logimine õnnestub, aga kataloogi sisu ei kuvata või esineb muid anomaaliaid, asub Teie arvuti suure tõenäosusega tulemüüri taga, mis ei luba väljast sisse ühendusi tekitada ja näib, et FTP ei tööta. Sellisel juhul aitab tavaliselt passiivse ühenduse tüübi kasutamine. Kui FileZilla on juba vaikimisi seadistatud kasutama passiivset ühendust, tuleks siinkohal proovida aktiivse ühenduse kasutamist.