FTP kasutamine

 

1.

Kuna FTP on näol on tegemist küllaltki vana tehnoloogiaga võib selle kasutamisel ilmneda erinevaid probleeme. Kui soovite näiteks üles/alla laadida tervet kodulehte või lihtsalt suuremat hulka faile, tuleks meeles pidada, et iga väikese faili kopeerimiseks tuleb serveriga luua uus ühendus, mis on oma olemuselt küllaltki aeganõudev protsess. Samuti võivad Teie FTP programmi vale seadistuse korral jääda avatud ühendused sulgemata. Suur hulk avatud ühendusi koormab oluliselt serverit ja see loetakse teenusetõkke ründeks.

Kõige mugavam ja kiirem moodus suure hulga failide ja kataloogide (terve kodulehe) ülesse laadimiseks on kasutada cPanel'isse sisse ehitatud "File manager" rakendust. File manager võimaldab ülesse laadida ja serveris lahti pakkida arhiivi, milles on kokku pakitud kõik kodulehe failid ja kataloogid. Täpne juhend File manageri kasutamiseks asub siin https://www.wavecom.ee/tugi/kodulehe-majutus/file-manageri-kasutamine&n…;

 

 

 
 
2.

Kuna serveriressurss on jagatud paljude klientide vahel, ei saa me lubada olukorda kus üks kasutaja oma tegevusega teisi häirib. Seega tõlgendab meie tulemüür enam kui 1000 üheaegse ühenduse lahti hoidmist ründena ja blokeerib Teie IP aadressile ligipääsu meie serveritele pooleks tunniks. Ühenduste arvu saab piirata avades valik "Transfer settings".

Edasi tuleks panna linnuke "Limit number of simultaneous connections" ette ja sisestada maksimaalseks ühenduste arvuks 2. Siia suurema numbri sisestamise korral võib täis saada 1000 ühenduse piir, sest kui üles laetakse tuhandeid imepisikesi faile, ei jõua server piisavalt kiiresti ühendusi sulgeda.

 

3.

Kui FTP serverisse sisse logimine õnnestub, aga kataloogi sisu ei kuvata või esineb muid anomaaliaid, asub Teie arvuti suure tõenäosusega tulemüüri taga, mis ei luba väljast sisse ühendusi tekitada ja näib, et FTP ei tööta. Sellisel juhul aitab tavaliselt passiivse ühenduse tüübi kasutamine. Kui FileZilla on juba vaikimisi seadistatud kasutama passiivset ühendust, tuleks siinkohal proovida aktiivse ühenduse kasutamist.