Privaatpilv

 

Privaatpilv on meie serverikeskusesse ühe kliendi tarbeks rajatav virtualiseerimise platvorm. Privaatpilves ühendatakse avaliku pilve võimsus, efektiivsus ja võimalused privaatserverite turvalisuse ja kontrolliga. Taristu ehitatakse välja vastavalt iga kliendi vajadusele.

Privaatserveritesse paigaldatud VMWare või Xenserver virtualiseerimiskeskkond võimaldab kliendil hõlpsasti luua vajalik kogus virtuaalservereid. Võrreldes avaliku pilve teenustega võimaldab privaatpilv teatud virtuaalserverite arvust alates olulist rahalist kokkuhoidu ja suurenenud kontrolli oma serverite ja andmete üle.

Serverid

Serveritest pakume suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega HP Blade Servereid mis paiknevad meie HP C7000 Bladecenter süsteemides. Tegemist on riistvaraga mida iseloomustab ülikõrge käideldavus ja liiasus kõikides komponentides.

Bladecenter chassis saab toite kuuest liiasest toiteplokist mis on ühendatud erinevatesse UPS´desse mis omakorda saavad toite erinevatest fiidritest ning omavad generaatori kaitset.

Bladecenteri dubleeritud 10GIG ethernet võrgud on ühendatud Cisco Nexus 5000 seeria switchidesse.

ILO Remote Management pakub täielikult graafilist IP KVM remote konsooli operatsioonisüsteemi avariihalduseks, virtual mediat ning palju muud vajalikku.

Tarkvara
Teostame pilvelahendusi kasutades VMWare ja Xenserver tarkvara.
 
Oleme VMware Professional partnerid ja omame täielikku ligipääsu nende tehnilistele ressurssidele. Meie töötajad on läbinud VMware koolitused ja omavad vastavaid sertifikaate. Pakume privatpilve klientidele soodustingimustel kõiki VMware litsentse.
 
Omame ka pikaajalist kogemust pilve haldusplatvormi Cloudstack arendusel ja oleme teostanud mitmeid vastavaid projekte.
 
Microsoft SPLA partnerina pakume ka kõiki nende serveri ja rakenduste litsentse
AndmeD & VARUNDUS
Kõiki andmeid saab hoida meie HPE ja Huawei Oceanstor 2600v3 andmeladudes kus kasutusel SSD/SAS kettamassivid. SSD kettad tagavad pilveteenusele ülimadala latentsuse ja kiire toimivuse. Vastavalt vajadusele saab valida ka teiste andmelao lahenduste vahel. Saadaval on ka SAS, SATA massiivid ja ISCSI/NFS ning CIFS tehnoloogiad. 
 
Kogu privaatpilve on soovikorral võimalik replikeerida ja varundada meie offsite asukohas- LinxTelecomi serverikeskuses. Nii on kliendi andmete säilimine garanteeritud ning õnnetuse korral on võimalik loetud minutitega pilv uues asukohas käivitada.
 
Oleme abiks olemasolevate füüsiliste ja virtuaalserverite migreerimisel vanast süsteemist privaat pilve.
Haldus
Privaat pilve haldamine nõuab eriteadmisi pilve arhitektuurist, selle uuendamisest, laiendamisest, turvamisest ja monitoorimisest. Pakume hallatud privaatpilve kompleksteenust. Hallatud privaatpilve teenus jätab kliendile vabad käed keskendumaks oma põhitegevusele. Taristu loomise ja süsteemi haldamise eest vastutame meie. Riistavara hooldus mis tuleb kaasa iga serveriga sisaldab 24/7 riistvarahooldust ja tuge.
 
Servermooduleid ning nende komponente nagu ram mälu, protsessoreid, kõvakettaid, temperatuuri ning teisi olulisi parameetreid monitooritakse ja analüüsitakse vastava tarkvara abil 24/7. Pilve tarkvara hoolduse raames pakume hüperviisorite ja pilve juhttarkvara pidevat haldust, monitooringut ja tarkvarauuenduste paigaldust
 
 

Privaatpilve hinnapäring

Kirjeldage palun lühidalt oma vajadusi ja leiame just Teile sobiva lahenduse.

 
Allpool oleme välja toonud neli erinevat näidet, kuidas privaatpilve hetkel kasutatakse.
 
 

 

Väikefirma virtualiseerimine ühel serveril ja varundus.

Väikefirmal on vajadus kolme Windows ja kahe Linux serveri järele. Pakume selleks ühel füüsilisel serveril paiknevat virtualiseerimislahendust, kus hoolimata tarkvaralise kõrgkäideldavuse puudumisest on tagatud varukoopiad ja vajadusel ülikiire disaster recovery. VMware hüperviisori tarkvara ja Unitrend kuni 1TB varundus on tasuta. Näidislahendus võimaldab, nõudmiste suurenedes, mõne hetkega, kasutusele võtta veel mitu sarnast virtuaalmasinat.

Varundustarkvara ja virtualserverite koopiad hoitakse eraldi välises Fc massiivis, mis paikneb väljaspool serverit. Seetõttu on võimalik, näiteks isegi serveri hävides, lisada varundusketas külge uuele VMware serverile ja taastada virtuaalserverid 20 minutiga.

Oleme Microsofti ametlik SPLA partner ja vajadusel pakume juurde Windows serveri litsentse, mida pakutakse nelja protsessori tuuma pakettides. Kui kasutada virtuaalmasinas nelja tuuma, aitab ühest litsentsist mille hind on 19€ kuus. Neljast kuni kaheksa tuumani tuleb aga rentida kahte litsentsi jne.

Virtualiseerimis- ja varundustarkvara paigaldame ja seadistame tasuta. Erikokkuleppel aitame, tagasihoidliku 150€ tasu eest, migreerida paari tunniga uude lahendusse kliendi senised füüsilised Windows serverid.

Taristu edasiseks halduseks on võimalik sõlmida hooldusleping 50€ eest kuus,  mis sisaldab virtualiseerimise ja varunduse haldust. Virtuaalserverite operatsioonisüsteemide ja rakenduste haldusega tegeleb klient. Hinnas sisaldub ka kogu taristu ja vajadusel eraldi ka virtuaalserverite ja nende rakenduste monitooring. Monitooringu teavitused ja ligipääs keskkonnale antakse ka kliendile.

Meie lahenduse kasutuselevõtuga kaob kliendil vajadus pidada üleval oma kontoris kolme füüsilist serverit, mille elektrikulu on ainuüksi pea 75€ kuus. Kaob ära ka vajadus teostada investeeringuid uute serverite ostuks.

 
SERVERID Kogus Hind Kokku

HP BL465 G7  - 1x16 Core AMD, 64GB Ram, 2x240GB SSD

1 230 230
STORAGE      

500GB 7.2Gb FC Lun varunduseks

1 25 25
TARKVARA      

Vmware hüperviisor 

1 Tasuta Tasuta

Unitrend vmware backup kuni 1TB

1 Tasuta Tasuta

Windows 2016 Server 4 core  3tk

3 19 57
HALDUS      

VMware Infrastruktuuri varundus ja  haldus koos Infrastruktuuri ja virtuaalmasinate ja nende teenuste monitooringuga

1 50 50
    Kuutasu: 362€

 

 

 

Privaatpilv kolme serveri klastris ja varundus.

Lahendus on disainitud 20 Windows ja 20 Linux serveri käitamiseks kõrgkäideldavas klastris, mis koosneb kolmest Xenserver hostist. Kõrgkäideldavuse funktsionaalsus võimaldab ühe host serveri rikke puhul, kõikide rikkest puudutatud virtuaalmasinate automaatset startimist ülejäänud kahel serveril. Kahe host serveri rikke puhul starditakse kriitilised virtuaalmasinad järelejäänud tervel hostil.

Kuna klastri host serverid asuvad füüsiliselt erinevates Blade Center süsteemides, on mitme hosti üheaegne rike ebatõenäoline. Tagamaks andmete suuremat turvalisust, on kasutusel varundus ja disaster recovery süsteem, mis pidevalt replikeerib andmeid kahe erineva andmelao vahel. Süsteem võimaldab 15 minutiga saada toimima vigasaanud virtuaalserver. Andmelao tõsise rikke korral saab kõik virtuaalserverid töökorda tunni-paari jooksul. Tagamaks mitmekordset andmeturvalisust, paikneb replikeerimise andmeladu teises füüsilises seadmes.

Virtualiseerimistarkvara paigaldame ja seadistame tasuta.  Varundus ja disaster recovery võimalusi on erinevaid ja see disainitakse vastavalt kliendi soovile.

Projekti raames koolitame ja konsulteerime kliendi administraatorit avalikust pilvest või füüsilistelt serveritelt seniseid virtuaalservereid uude pilve migreerima.

Taristu edasiseks halduseks on võimalik sõlmida hooldusleping 150€ eest kuus, mis sisaldab kolme virtualiseerimise hosti haldust. Hinnas sisaldub ka kogu taristu ja vajadusel eraldi ka virtuaalserverite ja nende rakenduste monitooring. Monitooringu teavitused ja ligipääs keskkonnale antakse ka kliendile.

Meie lahenduse kasutuselevõtuga loobub klient avalikku pilve paigutatud 30st serverist. See tähendab olulist rahalist võitu, kuna privaatpilve lahendus on avalikust pilvest vähemalt 2 korda soodsam. Samuti pakub privaatpilv kliendile suuremat kontrolli oma andmete ja serverite üle.

SERVERID Kogus Hind Kokku

HP BL460 G8  - 2xE2670 8 Core cpu 2,6Ghz , 64GB Ram, 2x10GB LAN,Fc network

3 285 855
STORAGE      

1TB FC SSD Shared storage LUN

1 300 300

2TB FC 7.7K SAS Shared storage LUN

1 100 100
TARKVARA      

Xenserver 7

1 Tasuta Tasuta
HALDUS      

VMware Infrastruktuuri varundus ja  haldus koos Infrastruktuuri ja virtuaalmasinate ja nende teenuste monitooringuga

3 50 150
    Kuutasu: 1405€

 

Varundus ja disaster recovery meie andmekeskusse kliendi taristust

Lahendus on  disainitud 100 virtuaalserveri varunduseks ja replikeerimiseks kliendi taristust meie datacentrisse.  Lisaks käitatakse olulisi sekundaarseid või dubleeritud servereid meie süsteemis. Kriitiliste serverite replikeerimine toimub 15K sas andmeloas ja vähemkriitiliste suuremas ja soodsamas 7.2K andmelaos

Erinevalt lahendusest võimaldab süsteem alates 5 minutiga orkestreerida 100 serveri käivitus meie andmekeskusest.

Abi varundustarkvara valikul ja paigaldusel ning lahenduse disaini tehnilisel nõustamisel on tasuta.

SERVERID Kogus Hind Kokku

HP BL460 G8  - 2xE2670 8 Core cpu 2,6Ghz , 128GB Ram, 2x10GB LAN,Fc network

2 345 345

10TB  FC 7.2K SAS Shared storage LUN

1 500 500

1TB  FC 7.2K SAS Shared storage LUN

1 150 150
    Kuutasu:  1340€

ÜHEKORDNE KULU TARKVARALE

     

Vmware Essential Kit koos 1 aasta toelepinguga

1 520 520

 

  Ühekordne tasu: 520€

 

 

 

Privaatpilv kolme high-end serveri klastris ja offsite replikeerimine

Lahendus on  disainitud 50 Windows ja 100 Linux serveri käitamiseks kõrgkäideldavas klastris mis koosneb kolmest vmware hostist. Kõrgkäideldavuse funktsionaalsus võimaldab ühe host serveri rikke puhul kõikide rikkest puudutatud virtuaalmasinate automaatset startimist ülejäänud kahel või kahe host serveri rikke puhul kriitlisemate masinate käivituse ühel. Kuna klastri host serverid asuvad erinevates Blade Center süsteemides on mitme hosti üheaegne rike ebatõenäoline.

Tagamaks andmete maksimaalset turvalisust on kasutusel varundus mis replikeerib kõiki virtuaalmasinaid iga 15 minuti järgi teises datacentris asuvasse väiksemasse klastersüsteemi. Süsteem võimaldab 5 minutiga saada üles vigasaanud masin või tunni kahe  jooksul käivitada  kõik masinad sekundaarses klastris mis asub teises serverikeskuses.

Abi virtualiseerimistarkvara valikul ja paigaldusel ning lahenduse disaini tehnilisel nõustamisel on tasuta.

Taristu edasiseks halduseks on võimalik sõlmida hooldusleping 150€ kuus mis  sisaldab 3 virtualiseerimis hosti haldust.   Hinnas sisaldub ka kogu taristu ja vajadusel eraldi ka virtuaalmasinate ja nende rakenduste monitooring. Monitooringu teavitused ja ligipääs keskkonnale antakse ka kliendile.

Meie lahendusega kasutuselevõtuga loobub klient avalikus pilves paiknevatest serveritest ja ka oma kontoris paiknevast juba vananenud klastersüsteemist ning vähendab kordades jooksvaid kulusid ning loobub lähiajal väga suurest investeeringust riistavarasse

SERVERID Kogus Hind Kokku

HP BL460 G9  - 2x Xeon 2640v4 10 core CPU, 128GB Ram, 2x10GB LAN,FC Network

3 525 1575
STORAGE      

2TB  FC SSD Shared storage LUN

1 600 600

2TB  FC SAS Shared storage LUN

1 300 300

HALDUS

     

VMware Infrastruktuuri varundus ja  haldus koos Infrastruktuuri ja virtuaalmasinate ja nende teenuste monitooringuga

4 50 200

 

  Kuutasu:  2675€

ÜHEKORDNE KULU TARKVARALE

     

Vmware tarkvara litsentsid koos aastase tarkvaratoega alates

1 4200 4200

 

  Litsensid alates: 4200€
       

OFFSITE

     

SERVERID

     

HP BL460 G7  - 2xX5650  6 Core cpu, 64GB Ram, 2x10GB LAN,2x120 SSD

2 225 445

STORAGE

     

6TB  FC ML SAS Shared storage LUN

1 250 250

HALDUS

     

VMware Infrastruktuuri varundus ja  haldus koos Infrastruktuuri ja virtuaalmasinate ja nende teenuste monitooringuga

1 150 150

 

  Kuutasu: 885€

ÜHEKORDNE KULU TARKVARALE

     

Vmware Essential Kit koos 1 aasta toelepinguga

1 520 520

 

  Litsensi tasu: 520€

 

     

 

  Kuutasu kokku: 3260€

 

  Litsensid kokku  4720€