Ruutingud

 

1.

Ruutingud ütlevad jaamale, mida teha sissetulevate ja väljaminevate kõnedega. Kõned numbritele, mis ei ole jaama sisesed, saadetakse 'Väljaminevatesse ruutingutesse (1.)'. Kõik sissetulevad SIP, IAX või PSTN kõned töödeldakse 'sissetulevate ruutingute (2.)' poolt.

 

2.

Väljaminevad ruutingud (Outbound routing) määravad ära, kust on leitavad teatud numbrid/sihtkohad. Sisetada võib terve numbri või numbri mustri (nagu näha alloleval pildil). Üldiselt tähendab see seda, et kui valitakse mingi teatud tüüpi number, siis kuhu trunki see saadetakse. 

Näiteks kui ettevõte on tegev mitmes riigis, võib seadistada iga riigi numbri jaoks eraldi trunk'i. Sellisel juhul on kõned nendele numbritele alati kohaliku kõne hinnaga. Kui soovite saata kõik Läti kõned Läti VoIP teenusepakkuja trunki, siis Destination väljale tuleks kirjutada _371.
Destination - Siia võib sisestada päris telefoninumbri või hoopis numbri mustri, nagu üleval oleval pildil. 

X - numbrid 0-9
Z - numbrid 1-9
N - numbrid 2 - 9
. - wildcard, üks või enam suvalist numbrit

 

3.

Sissetulevad ruutingud (Inbound routing) määravad, mis juhtub kõnega kui helistaja valis jaamas asuva numbri (DID). 

Kõned saab suunata:

  • Extension - jaama sisenumber
  • User - konkreetsele kasutajale jaamas
  • Group - kasutajagrupile
  • IVR - Interaktiivsesse kõneteenindusse
  • Playback - mängitakse ette helifail

Autoextension on automaatne ruuting, mis võtab näiteks telefoninumbri 3726580000 ja suunab selle jaama sisenumbrile 6580000. Autoextension'it kasutamata, peaks iga telefoninumbri ja jaama sisenumbri ükshaaval siduma.