Varukoopiate salvestamine ja taastamine

 

1.

Kõiki varukoopiatesse puutuvaid toiminguid saate hõlpsasti läbi viia cPanel'i "JETSERVER BACKUPMANAGER" valiku alt.

 

 • Full Account Backups - Taastage või laadige alla terve majutuskonto varukoopia.
 • Files Backups - Taastage või laadige alla üksikuid faile.
 • DNS Zone Backups - Taastage nimeserverite tsoone/kirjeid.
 • Database Backups - Taastage üksikuid andmebaase.
 • E-Mail Backups - Taastage üksikuid maili kontosid.
 • SSL Cert Backups - Taastage SSL turvasertifikaat.
 • Queue - Näeb varukoopiate taastamise/ alla laadimise protsessi kulgu. Siit leiab ka kõik allalaadimise lingid.
 • Snapshots - Majutuskonto momentvõte. Salvestage majutuskonto hetkeseis enne suurte muudatuste läbiviimist ja taastage see probleemide tekkimisel. 


Varukoopiate taastamine kliendi poolt ei ole võimalik, kui kontol on ületatud lubatud failide limiit. Kui failide limiit on ületatud, tuleks enne kustutada üleliigseid faile. Kindlasti tuleks veenduda, et "File manager" prügikast oleks tühi. Nimelt liiguvad "File manager" abil kustutatud failid ( juhul kui ei panda linnukest "Skip the trash and permanently delete the files") ajutiselt .Trash kataloogi. Selle kataloogi tühjendamiseks on "File manager'is" nupp "Empty trash".

 

2.

Full Account Backup- Lisaks failidele, andmebaasidele ja mailidele on salvestatud ka kõik cPanel'i seaded. See varukoopia võimaldab näiteks nullist terve cPanel'i konto taastada.
 

 1. "Creation time" - Siin tulbas näete varukoopia loomise kuupäeva ja kellaaega.
 2. "Restore" - Taasta majutuskonto varukoopialt antud kuupäeva seisuga. Kasutage siis, kui kontol on juhtunud midagi halba ja soovite taastada varasema olukorra.
 3. "Generate Download" valmistab ette alla laetava faili/arhiivi. Kasutage siis, kui soovite varukoopia oma arvutisse alla laadida. WaveCom teeb kõik endast oleneva, et tagada Teie varukoopiate säilimine. Sellele vaatamata on ka kliendil kohustus regulaarselt teha varukoopiaid, mida salvestatakse väljaspool WaveCom'i võrku (Offsite backup). (Vaata lisaks Kodulehe ja E-posti majutuse teenuse tingimused, punkt 3.3 https://www.wavecom.ee/content/teenuste-tingimused-ja-lepingud#koduleht

 

2.1

Majutuskontol valitud kuupäeva seisu taastamiseks, vajutage nupule "Restore".


Meeldetuletus küsib, kas olete ikka kindel, et soovite konto seisu taastada. Tuletades Teile meelde, et kõik muudatused, mis on tehtud pärast varukoopia tegemist lähevad kaotsi. Pange linnuke "I have read and understand the above terms and conditions" ette ja sisestage enda e-maili aadress väljale "Notification Email". Sellele aadressile saadetakse, varukoopia taastamise lõppedes, teade.


Taastamise protsessi kulgu saate jälgida vajutades nupule "Queue"
Taastamise protsessi käigus pakitakse kõik Teie konto failid/andmebaasid/mailid varukoopia serveris kokku, kopeeritakse meie rakendusserverisse ja pakitakse seal uuesti lahti. Protsessi pikkus oleneb otseselt Teie konto mahust. Mida mahukam on Teie konto, seda kauem see protsess aega võtab. Väiksemad kontod taastatakse mõne minutiga, suuremad võivad aega võtta oluliselt kauem.

 

2.2

Majutuskonto varukoopia alla laadimiseks vajutage nupule "Generate Download"


Vajutage "OK" teavitustekstil, mis tuletab meelde, et korraga saab olla alla laetav 2 erinevat varukoopia faili. Kui loote uue alla laetava faili, kirjutatakse kõige vanem fail serveris üle. Tähele tasub panna, et jutt käib varukoopia failides/arhiividest, mis kopeeritakse Teie kasutajakonto alla. Varukoopiate serveris olevaid andmeid ei saa Teie kuidagi üle kirjutada või kustutada.


Algab Teie konto varukoopia kokku pakkimine ja Teie majutuskonto alla kopeerimine. Protsessi pikkus oleneb otseselt Teie konto mahust. Mida mahukam on Teie konto, seda kauem see protsess aega võtab. Väiksemate kontode allalaadimise link luuakse mõne minutiga, suuremate puhul võib aega kuluda oluliselt kauem. Kui fail on kopeeritud tekivad ekraanile "Download" ja "Remove Download" nupud. 


"Download" nupule vajutades, kopeeritakse varukoopia Teie arvutisse. Pärast varukoopia alla laadimist, tuleks see kindlasti eemaldada, kasutades nuppu "Remove Download". Nii hoiate kokku kõvakettaruumi oma majutuskontol. 

 

3.1

Üksikute failide taastamiseks varukoopialt vajutage nupule "Files Backups".


Valige varukoopia, mida soovite kasutada ja vajutage selle taga nupule "File Manager"


Valige fail või kataloog, mida soovite taastada ja vajutage nupule "Restore Selected Files".


Meeldetuletus küsib, kas olete ikka kindel, et soovite valitud faile taastada. Pange linnuke "I have read and understand the above terms and conditions" ette ja sisestage enda e-maili aadress väljale "Notification Email". Sellele aadressile saadetakse, varukoopia taastamise lõppedes, meeldetuletus.


Taastamise protsessi käigus pakitakse kõik Teie poolt valitud failid varukoopia serveris kokku, kopeeritakse meie rakendusserverisse ja pakitakse uuesti lahti. Protsessi pikkus oleneb otseselt välja valitud failide mahust. Väiksemad failid taastatakse mõne minutiga, suuremad võivad aega võtta kauem.

 

3.2

Varukoopialt failide alla laadimiseks valige need linnukestega välja ja vajutage nupule "Download Selected Files".


Failid laetakse varukoopia serverist Teie kasutajakonto alla.


Kui failid on edukalt varukoopia serverist jõudnud Teie majutuskontole, algatatakse automaatselt alla laadimine Teie arvutisse.


Varukoopia allalaadimise protsessi käigus pakitakse kõik Teie poolt valitud failid varukoopia serveris kokku ning kopeeritakse meie rakendusserverisse. Protsessi pikkus oleneb otseselt välja valitud failide mahust. Väiksemate failid allalaadimine algab vähem kui minutiga, suuremad võivad aega võtta oluliselt kauem.

 

4.

Automaatne varukoopiate tegemine toimub öösel. Suvalisel ajahetkel saate kontost varukoopia teha majutuskonto momentvõtte e. Snapshot funktsiooniga. Majutuskontost oleks Snapshot soovitatav teha enne iga suurema muudatuse läbi viimist. Alati võib midagi ebaõnnestuda - siis saate mõne nupuvajutusega konto seisu taastada Snapshot'i eelsesse aega. 

Snapshot'i loomiseks vajutage nupule "Snapshots".
Vajutage nupule "Create Snapshot".


Algab Snapshot'i loomine. Selleks pakitakse kõik Teie konto failid/mailid/andmebaasid jne. kokku ja kopeeritakse varukoopiate serverisse. Selle protsessi pikkus oleneb otseselt Teie konto mahust ja failide arvust. Mahuka ja suure failide hulgaga konto Snapshot'i tegemine võtab oluliselt rohkem aega, kui väiksema konto puhul. 


Snapshot on nüüd valmis.