fbpx 2019 aasta kokkuvõtte | WaveCom

2019 aasta kokkuvõtte

2019_kokkuvõtte

Möödunud 2019 aasta möödus WaveCom jaoks väga edukalt. Peamisteks tulemusteks olid aastatagusega võrreldes ligi 30% protsendiline püsiteenuste käibe kasv eelkõige tehnoloogiaettevõtete segmendis. Samuti ISO 27001 infoturvalisuse ja käideldavuse sertifitseerimine ning andmekeskuse tehnilise võimekuse ja turvalisuse oluline kasv.

WaveCom AS müügitulu kasvas 2019 aastal 0,74 miljoni euroni. Ärikasum kasvas vaatamata mahukatele investeeringutele aastaga üle kahe korra ja oli 0,073 miljonit eurot.

AS WaveCom teenuste eksport moodustas 40%, kasvades aastaga koguni 42%, ligi 0,3 miljoni euroni. Teenuseid kasutas ligikaudu 3000 klienti, nii Eestist, Euroopast, Ameerikast kui ka Aasiast, rohkem kui 65 riigist.

WaveCom AS tegevjuhi Kristian Liivaku sõnul oli möödunud 2019 aasta täis erinevaid märgilisi sündmuseid, arendustöid ja investeeringuid tulevikuks.

Käesoleval 2020 aastal jätkab ettevõte Eesti andmekeskuse arendustöödega ja järgmise paari aasta jooksul investeerib WaveCom oma teenuste võimekuse tõstmisesse täiendavalt 0,2 miljonit eurot. Eesmärgiks on olla mitte ainult Baltikumi, vaid ka Põhjamaade innovatiivseim andmekeskus.

WaveCom opereerib 2019 a septembri seisuga Eesti kaasaegseimat ja intelligentsemat ISO 27001 sertifikaati omavat andmekeskust. Bureau Veritas poolt AS Wavecom‘le omistatud ISO 27001 sertifikaadi skoop (Providing Datacenter, Server, Cloud and Network services. Running and maintaining Datacenters) katab ainukesena Eestis nii pilve- kui ka andmekeskuse teenuseid. Pakutavate kõrgkäideldavate pilveteenuste saadavus on 100%.

WaveCom andmekeskuse erakordsel tasemel turvalisuse tagavad muuhulgas kõrgeima kvaliteediga Shneider Electric seadmed ja süsteemid, tehisintellekt, FBI turvatasemega näotuvastus ja turul konkurentsitu biomeetriline turvaline ligipääs isegi igal serverikapil.
Tänaseks oleme olnud juba 5 aastat VMware vCloud autoriseeritud teenusepakkuja. 2020a kevadel loodame saada esimesena Baltikumis VMware Cloud verified märgise, mida VMware omistab peale tehnilist auditit, kus kontrollitakse teenuste vastavust parimate tavadega teenusepakkujatele, kelle teenus sisaldab kõiki VMware vCloud uuemaid lahendusi. Selline märgis on Põhjamaades välja antud ainult paarile suuremale ettevõttele Soomes ja Rootsis.

AS WaveCom sihiks on jätkuvalt kõige innovatiivsemad lahendused, kompromissitu kvaliteet ja kõrge efektiivsus. “Meie visiooniks on olla maailmatasemel, innovaatiline ja kõrgeima võimaliku kliendirahuloluga serveriteenuste pakkuja ning oleme teinud erakordselt suuri samme selle eesmärgi poole”, ütles Kristian Liivak.

2019 aasta lõpus alustasime olulisi muudatusi tehnilises meeskonnas, et muuta klienditeeninduse tase fookusest tulenevalt professionaalsemaks ja efektiivsemaks. Jätkame 2020 aastal senior taseme spetsialistide värbamist koos sertifitseerimiste ja koolitustega, et tagada teenuste kõrge kvaliteet ja selle tulemusena tõsta veelgi klientide rahuolu.

2019 aasta jooksul muutusid nutikamaks ja veel paremini hallatavamaks kõik meie tähtsamad teenused. Kõike saab klient nüüdseks juhtida nutitelefonis. Täiendava uuenduskuuri sai 2019 ka meie andmeside võimekus.

Põhifookus läks VMware vCloud arendustele. Klientide võimekus oma teenuseid juhtida ja hallata ilma meie abita on muutunud peaaegu täiuslikuks. vCloudi teenuste lisana on tänaseks kättesaadav uuenduslik pilvevarundus teenus vCloud Availability, mis taastab nupule vajutusega virtuaalmasinad teises andmekeskuses või kliendi VMware keskkonnas.

Klientide koolitamise ja elu lihtsustamise eesmärgil alustasime WaveCom’is ka juhendvideote koostamist VMware vCloud Director keskkonna kohta.

AS WaveCom poolt 2019 aastal veelgi täiendatud ja kõrgkäideldava pilveteenuse pakkumiseks loodud VMware vCloud tarkvaralise andmekeskuse komponentideks on:

  • VMware vSphere Enterprise Plus virtualiseerimisplatvorm, mis pakub suurimat võimalikku käideldavust, efektiivsust ja omab sisse ehitatud kõrget turvalisust.
  • VMware NSX võrgu virtualiseerimine ja turve lubab kasutada ja hallata ise kõiki VMware NSX lahendusi ja Edge Services Gateway teenuseid. Cross virtual datacenter NSX võimaldab tarkvaraliselt segmenteeritud võrgulahenduste loomist virtualiseerimise tasandil läbi erinevate andmekeskuste. Kõik see toimub hetkega, ilma aplikatsioonide töö katkemiseta.
  • vCloud Availability, võimaldab replikeerida väga lihtsalt oma teenuseid erinevate andmekeskuste vahel, luua hübriidpilve on premises keskonnaga, kasutada pilve varundust ja ülikiiret ja turvalist avariitaastet. Teenus võimaldab taastada oma andmekeskuse minutitega ja ainult paari nupule vajutusega ning seda kasvõi nutitelefonis. Teenuse kasutuselevõtt toimub mõne minutiga.
  • vCloud director haldusportaal pakub ühtset võimsat ja turvalist keskkonda kõikide teenuste halduseks ja seda kasvõi nutitelefonis.

Kõik nimetatud investeeringud, rakendatud tehnoloogiad ja meetmed on loonud meie klientide jaoks maailma tipptasemel, erakordselt funktsionaalse ning stabiilse teenuse, mida on kõrgelt tunnustanud ja kasutavad nii Eesti kui ka globaalsed tegutsevad tehnoloogiattevõtted.

Täpsem info 2020 tegevustest juba järgmises uudiskirjas.

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email