Eestisse tuleb FBI tasemel turvalisusega andmekeskus

Otsustasime ehitada Wavecomile uue andmekeskuse – ehitise, mida ei morjenda elektrikatkestused, kus pole tolmu ja mille turvasüsteem ütleb näotuvastuse ning sõrmeveenide järgi ära, kellega on tegemist. 

Uus keskus on vajalik eelkõige selleks, et saaksime osutada oma majutuse ja pilveteenuste klientidele kaasaegset ja kvaliteetset teenust. 


Turvasüsteem nagu Ameerika põnevusfilmis

bio2.png

Keskuses saab olema ultramoodne ligipääsusüsteem, mida oled siiani näinud pigem filmides: olemas on nii sõrmejälje, näpu veenivõrgustiku kui ka näotuvastusvõime. 

gaas.png

Digitaal-, mikrolaine- ja infrapuna anduritega kaetakse iga viimane kui nurk ning moodne süsteem jälgib näotuvastuse abil, et majas olijad liiguks ainult neile lubatud ruumides. Kasutusse võetaval turvasüsteemil on FBI kvaliteeditempel.

Uued seadmekapid saavad olema varustatud lukkude ja anduritega, millelt käib valve eemaldamine RFID kaardiga. Samuti on kogu ala kaetud inimesele ohutu automaatse gaaskustutussüsteemiga.


Elektrikatkestused pole enam probleem

ups2.png

Serverimajutuses ja pilveteenuste osutamisel ei tohi kvaliteedis järele anda – tahame, et ligipääs oma andmetele oleks Sulle alati tagatud.

Seetõttu garanteerime uues majas energia kahe eraldiasetseva Schneider Galaxy UPS’i ja elektriruumi kaudu, mis on ühendatud kahe erineva alajaamaga.

genekas.png

Ühe alajaama rikkel lülitab automaatika ümber teisele jaamale. Mõlema rikke puhul, ehkki see on väga ebatõenäoline, käivitub koheselt generaator.

apc.png

Kõik serverikapid meie andmekeskuses on varustatud kahe Schneider/APC nutika toitelatiga, mis kumbki saavad toite erinevatest vooluruumidest. Osades kappides kasutame voolulüliteid, mis pakuvad tänu kahele sisendile garanteeritud toidet ka ühe toitega varustatud seadmetele. 

Meie iseteenindus võimaldab serverimajutuse ja privaatserveri klientidel juhtida iseteeninduses toidet ning näha oma voolutarbimist.


Keskus tuleb innovatiivne ja keskkonnasõbralik

jahutus.png

Serveriruumid vajavad palju jahutamist. Uues majas võetakse kasutusele uudne, mitmekordselt dubleeritud Schneideri süsteem, mis tsirkuleerib jahutuseks vett, mida omakorda jahutatakse välistemperatuuri abil. Vähemalt millekski on Eesti jahe kliima hea! 

koridor.png

Jahutuse muudavad veelgi efektiivsemaks kappide paiknemine Schneider APC moodulsüsteemis. Kasutusel on kinnised külma õhu koridorid, kust serverikapid külma õhu sisse tõmbavad. Soe õhk väljutatakse kapi taha sooja õhu koridori, kust see liigub omakorda ruumist välja, uuesti jahutamisele.

Seadmed tarnib maailmakuulus Schneider

Ainult Schneider Electric /APC tehnikast koosnev seadmepark saab olema ainulaadne Eestis, sest ühtegi samasugust andmekeskust siinmail pole. Lisaks ülikvaliteetsetele seadmetele kaasneb Schneideri süsteemiga spetsiaalne tarkvaraline juhtimisplatvorm

haldus.png

See teeb meie haldustöö lihtsamaks. Serverikeskust saab hallata isegi nutitelefonist. Võimalikest probleemidest raporteerib nutikas monitooringurobot telefoni teel. Tarkvara on võimeline visualiseerima andmekeskusest 3D kaardil, mis omakorda võimaldab keskuse töö simulatsioone what if meetodil. 

Nii on tagatud, et kogu süsteem töötab kooskõlas nagu kellavärk. See tähendab ka kliendile suuremat meelerahu.

Konkurentsitu andmeside võimekus

Andmekeskusest läheb Eesti oluliste sidekeskusteni kolm eraldiseisvat fiiberoptilist kaablit, mis pakuvad sidevõimekust 60 Gbit/s. Võimaldame klientidel kasutada ka teiste operaatorite ühendusi. Optilisi kaableid dubleerib igaks juhuks ka ülikiire raadiolingi võrgustik. 

kaart_small.jpg

nexus.png

Andmekeskuses on kaks Cisco Nexus Data Center võrgulüliti süsteemi, mille laiendusmoodulid on olemas igas kapis, ühendatud 2 x 10 Gbit baassüsteemiga. Minimaalseks kliendi pordi kiiruseks on 1 Gbit/s.

 

Maja, kus pole tolmu

Serverikeskus peab alati olema puhas nagu prillikivi. Et vältida tolmu sissehiilimist, võib keskusse siseneda vaid spetsiaalsetes jalatsites ja riietuses.

Maja siseviimistlus käib käsikäes meie tehniliste uuendustega – andmekeskus tuleb futuristlikus stiilis, särav-läikiv, valge ja karge. Uus serverikeskus hakkab paiknema Endla tn 16 – endises Telia peakontori hoones. Samasse majja kolime tuleva aasta jaanuaris ka oma bürooruumid.

endla3.jpg

Rohkem teenuseid, vanad hinnad

Uue keskuse valmimisega soovime oma klientidele pakkuda valdkonna parimat kvaliteeti ja tõeliselt kaasaegset teenust. Tänu senisest suuremale võimekusele saame välja tulla ka uute lisateenustega.

Andmekeskus valmib 2018. aasta aprillis. Uute süsteemide testimisega loodame alustada juba veebruaris. Serverikeskuse ehitajaks on Kaamos Ehitus. Serverikeskuse rajamisel lähtutakse rangetest TIER ja ISKE nõuetest.
 

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email