fbpx Muutused SSL sertifikaatide maailmas | WaveCom

Muutused SSL sertifikaatide maailmas

ssl

2018. aastal muutusid sertifikaatide maksimumväljastuse ajad maailmas kolme aasta pealt kahe aasta peale. Sertifikaadi ostjale tähendavad lühemad maksimaalväljastuse ajad kõrgemat hinda aasta lõikes. 2020. aastal teavitasid Apple ja Google, et nende brauserid usaldavad ainult SSL sertifikaate, mis kehtivad kuni üks aasta. Selle teavituse peale hakkasid sertifikaatide tootjad väljastama ainult ühe aastaseid sertifikaate, mis tekitasid klientidele täiendavaid ebamugavusi. Õnneks hakkasid eelnimetatu peale sertifikaatide tootjad leidma võimalusi, kuidas muuta klientide teenused turvalisemaks, mugavamaks ja odavamaks.

Klientide jaoks on kõige tähtsam 2020. aastal turule tulnud uuendus mugav “subscription” põhine sertifikaatide tellimine. “Subscription” põhine tellimine tähendab seda, et saab tellida mitmeks aastaks ühe aastase sertifikaadi, mis uuendub automaatselt aasta möödudes. See on võimaldanud viia ühekordse tellimise ajapiirangu mitmete sertifikaatide puhul kuni kuue aastani, mis tähendab toodete väiksemat hinnastust jagatuna aastate peale.

Sertifikaatide tootjate turg on väga kirev ja WaveCom on sellel aastal välja valinud uued parima hinna-kvaliteedi suhtega brändide sertifikaadid (DigiCert, RadpidSSL, GeoTrust, Thawte, Sectigo). Uue täiendatud brändivalikuga on kaasa tulnud ka lihtsam valikuprotsess ja automatiseeritud teenindus.


Et Teil oleks veelgi lihtsam valida endale sobiv sertifikaat, siis tõime välja WaveCom´i poolt pakutavate SSL sertifikaatide eelised:


•    automaatiseeringud sertifitseerimiskeskuse ja iseteeniduskeskuse vahel, mis võimaldavad kiiremat sertifikaadi väljastamist
•    avaliku sektori ja ärikliendile 21 päevane maksetähtaeg ja e-arve
•    pikemalt lahti kirjutatud sertifikaatide omadused meie iseteeninduskeskkonnas
•    “domain” valideerimise sertifikaadi kohene väljastus
•    abistame “business” ja “extended” valideerimise tüüpi sertifikaatide puhul

 
WaveCom´i SSL sertifikaate tellivad suuremad tehnoloogia ettevõtted ning riigiasutuste infotehnoloogia- ja arenduskeskused. Kõrge kvaliteet, lai valik ja hea teenuse hind on olnud kõrgeimaks prioriteediks meie klientidele.
 

 

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email