Pressiteade: WaveCom avas Tallinnas innovaatilise andmekeskuse

Pressiteade
31.05.2018

speedServeri- ja pilveteenuste osutaja WaveCom AS ehitas Tallinnasse uue andmekeskuse – ehitise, mida ei morjenda elektrikatkestused, kus pole tolmu ja mille turvasüsteem ütleb näotuvastuse ning sõrmeveenide järgi ära, kellega on tegemist.

Turvasüsteem nagu Ameerika põnevusfilmis

Keskuses on ultramoodne ligipääsusüsteem, mida oleme siiani näinud pigem filmides: sellel on olemas nii sõrmejälje, näpu veenivõrgustiku kui ka näotuvastusvõime. Digitaal-, mikrolaine- ja infrapunaanduritega on kaetud iga viimane kui nurk ning moodne süsteem jälgib näotuvastuse abil, et majas olijad liiguks ainult neile lubatud perimeetris. Kasutusse võetud turvasüsteemil on FBI kvaliteeditempel. Kasutusel on kaasaegne inimestele ning ka serveritele ohutu gaasikustutus.

Elektrikatkestused pole enam probleem

“Serverimajutuses ja pilveteenuste osutamisel ei tohi kvaliteedis järele anda – kliendil peab oma andmetele alati ligipääs tagatud olema. Seetõttu garanteerime uues majas energia kahe eraldiasetseva UPS’i ja elektriruumi kaudu, mis on ühendatud kahe erineva alajaamaga. Ühe alajaama rikkel lülitab automaatika ümber teisele jaamale. Mõlema rikke puhul käivitub koheselt generaator,” selgitas AS WaveComi tegevjuht Kristian Liivak.

Moodne lahendus võimaldab serverimajutuse ja privaatserveri klientidel juhtida iseteeninduses toidet ning näha oma voolutarbimist.

 Innovatiivne ja keskkonnasõbralik keskus 

Serveriruumid vajavad palju jahutamist. Uues majas on võetud kasutusele uudne, mitmekordselt dubleeritud Schneideri süsteem, mis tsirkuleerib jahutuseks vett, mida omakorda jahutatakse välistemperatuuri abil. „Vähemalt millekski on Eesti jahe kliima hea,“ tõdes Liivak. Ainult Schneider Electric/APC tehnikast koosnev seadmepark on  ainulaadne Eestis, sest ühtegi teist Schneideri tehnika baasil andmekeskust siinmail pole.

„Parima saadaoleva tehnika kasutamine teeb meie haldustöö lihtsamaks. Serverikeskust saab hallata isegi nutitelefonist. 3D visualiseeritud monitooring ja modelleerimine aitavad meil võimalikke probleeme ennetada. Nii on tagatud, et kogu süsteem töötab kooskõlas nagu kellavärk. See tähendab ka kliendile suuremat meelerahu,“ ütles Liivak.

Konkurentsitu andmeside võimekus

Andmekeskusest läheb Eesti oluliste sidekeskusteni kolm erinevat teed kulgevat   valgus kaablit, mis pakuvad  sidevõimekust 60 Gbit/s.  Optilisi kaableid dubleerib igaks juhuks ka ülikiire raadiolingi võrgustik. Minimaalseks kliendi pordi kiiruseks on 1 Gbit/s. Kuid enamus teenustele nagu veebimajutus ja VMware vCloud on klientidel juba vaikimisi 10Gb ühenduvus hinnas.

Maja, kus pole tolmu

Serverikeskus peab alati olema puhas nagu prillikivi. Et vältida tolmu sissehiilimist, võib keskusse siseneda vaid riietuses, kus ei haaku tolm. Sisenemisel katab spetsiaalne masin jalanõud tugeva kilega. “Maja siseviimistlus käib käsikäes meie tehniliste uuendustega – andmekeskus on futuristlikus stiilis, särav-läikiv valge ja karge. Uue keskuse valmimisega soovime oma klientidele pakkuda valdkonna parimat kvaliteeti ja tõeliselt kaasaegset teenust," lisas Liivak.

Rohkem infot

Lisateave:

Anastassia Altrov

Turundus- ja kommunikatsioonijuht

WaveCom AS

Endla 16, 10142 Tallinn

Tel: +372 5685 0005

@email

www.wavecom.ee

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email