Veebimajutust asus kaitsma tehisintellektil põhinev tarkvaralahendus

imunify360

Veebimajutuse serverid on tihti häkkerite sihtmärk. Nüüdsest on meie administraatoritel rünnakute tõrjumisel abiks tarkvaralahendus, mis kasutab tehisintellekti.

Tehisintellekt analüüsib võrguliiklust, leiab turvariskid ja uuendab dünaamiliselt kasutusel olevaid filtreid, et vältida uusi potentsiaalseid rünnakuid. Süsteem kasutab masinõppimise tehnoloogiat ja ulatuslikke signatuuripõhiseid algoritme, et tuvastada ebaharilikke käitumismustreid reaalajas.

Lisaks on pidevas uuenemises ründevektorite info, mis tuleb paljudest üle maailma paiknevatest serveritest. Laekuvat informatsiooni analüüsitakse pidevalt ning selle põhjal täiendatakse filtreid.

Uus turvasüsteem:

  • kaitseb servereid brute force ja DDoS rünnakute eest;
  • piirab globaalsetele andmetele tuginedes ründajate ligipääsu, enne kui nad jõuavad meie serverit rünnata;
  • suudab rünnaku korral suurema osa ründajatest siiski peatada;
  • kaitseb kodulehti pahavara ja näotustamise eest;
  • kaitseb CAPTCHA süsteemiga false-positiivide eest;

Tähtis on ka uuenduslik omadus eristada veebikasutajaid ja ründeprogramme. Sellega vähenevad false-positiivsed blokeeringud, kus kasutaja ise suudab ennast mõne kahtlase toiminguga ära blokeerida, nagu seda siiani vana turvasüsteemiga on ette tulnud.

Kui tuvastatakse oht kodulehele, näidatakse kodulehel rohelist hammasratta kujulist ikooni ja tuvastatakse, kas kodulehte on vaatamas reaalne inimene või masin. Kui tegemist on inimesega, jätkatakse kodulehe näitamist. Kui süsteem ei suuda tuvastada, kas tegu on inimese või masinaga, kuvatakse kastike, kuhu kodulehe külastaja saab linnukese panna, tõestamaks, et tegu ei ole robotiga.

 

captcha.jpg captcha2.PNG

Paraku ei ole ükski süsteem täiuslik ja seetõttu võib captcha ka ilmuda ekraanile vananenud kodulehtetega, kus kasutusel ebatavalisi funktsioone.

Eelmistes uudistest rääkisime teisest meie uuenduslikust süsteemist – enamlevinud sisushaldustarkvara baasil tehtud kodulehtede automaatsest uuendamisest. Tänaseks on uuendatud juba enam kui pooled meie serveritel paiknevatest kodulehtedest. Loodame töödega lõpetada oktoobrikuu jooksul ning siis ei tohiks enamikel kasutajatel enam captchat ekraanile tekkida.

 

 

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email