fbpx AS WaveCom’i möödunud aasta kokkuvõtte | WaveCom

AS WaveCom’i möödunud aasta kokkuvõtte

speed

2018 aasta on olnud WaveCom’i tiimil äärmiselt tegus ning pakkunud palju väljakutseid.

Ehitasime uue ja ultramoodsa, ainult kvaliteetseid Schneideri lahendusi kasutava andmekeskuse, mille sarnast teadaolevalt lähiregioonis pole. Meie sihiks on alati kõige innovatiivsemad lahendused, kompromissitu kvaliteet ja kõrge efektiivsus töö igas etapis. Sellest  loe lähemalt siit.

Juulis väljastati WaveCom’ile ISO9001:2015 kvaliteedijuhtimise sertifikaat uue andmekeskuse käitlemisele. Kontrolli ja sertifitseerimise viis läbi Bureau Veritas. Jätkame ISO:27001 ja PCI standardite sertifitseerimisega.

Möödunud aastal hindas Creditinfo Eesti AS WaveCom’i reitingu esmakordselt suurepäraseks (AAA), mis on kõrgeim võimalik hinnang.

Palju uuendusi sai tehtud meie teenustes. Uuendasime põhjalikult oma teenusplatvormide riistvara võimekust. Võtsime kasutusele võimsad HP BL460 G10 serverid koos high end Gold 6126 protsessorite ning 512 GB muutmäluga. Juba aastast 2017 on igal meie serveril 20GB võrguühendus.

WaveCom´ist sai VMware vCloud autoriseeritud teenusepakkuja. Meie uus pilv pakub kõiki VMware tarkvaralise andmekeskuse pea piiramatuid võimalusi. WaveCom'i vCloud pilves saad luua täpselt oma ettevõtte vajadustele vastava ajakohase lahenduse. Selles võib olla nii üks virtuaalmasin kui ka keeruline IT-taristu. Teenus võimaldab "load balancer’i", tulemüüri ning SSL VPN-i ja Vmware NSX võrgu erilahendusi. Kombineeritult uue riistvaraga on meie avalikus pilves erakordne jõudlus ja käideldavus. See on esimene omataoline, kõikidele kohe kasutatav teenus Eestis.

Viimased uuendused riistvaras ja uute veebitehnoloogiate (HTTP/2, PHP-FPM) kasutuselevõtt on loonud olukorra, kus ka meie veebimajutuse teenus saavutas enneolematu kiiruse. Omame parimat võimalikku „Time to first byte“ kiirust.

Juurutasime veebimajutusele uudse automaatika, mis haldab kodulehe sisuhaldussüsteemi ja selle mooduleid. See uuendab neid automaatselt ja pidevalt viimasele versioonile. Nii lahendasime ühe suurema probleemi tänapäeva veebimajutuse maailmas — pideva häkkimise uuendamata sisuhaldussüsteemidesse (näiteks WordPress ja Joomla).

Veebimajutuse turvamiseks võtsime kasutusele tehisintellektil põhineva tarkvaralahenduse Imunify 360, mis kaitseb kodulehti pahavara ja näotustamise eest.

Rakendatud meetmed on loonud meile erakordselt stabiilse teenuse. Massilised rünnakud ei muuda enam serverit aeglasemaks ega takista teenuseid. Kogu serveri ressurss on suunatud klientide teenindamisele, mitte pahalaste häkkimiskatsete nurjamisele. Meie turvaintsidentide arv kahanes kümnetes kordades.

Põhjaliku uuenduskuuri sai meie andmeside võimekus. Meie andmekeskusest läheb Eesti strateegiliste sidesõlmedeni kolm fiiberoptilist kaablit, mis pakuvad igaüks sidevõimekust 40 Gbit/s. Optilisi kaableid dubleerib ülikiire raadiolingi võrgustik. Meie uue andmekeskuse kolm Cisco Nexus 5596 võrgulüliti süsteemi suudavad igaüks edastada ühel ajahetkel kuni 1.92 terabitti andmeid sekundis. Liitusime RTIX sidumispunktiga, kus vahetame liiklust kõikide Eesti operaatoritega kiirusel 20Gbit/s. Meie välisühendused tarnib Hurricane Electric ja Citic CPC ja nende kogukiiruseks on muljetavaldav 40Gbit/s. Igale meie teenusele lisati Eestis unikaalne Cisco GLBP protokollil põhinev võrgulüüsi kaitse. Ühe marsuuteri rikke korral toimub märkamatult üleminek teisele. Normaalajal on liiklus jagatud load balancing meetodil.

Kõiki tehtud uuendusi ei jõuagi tegelikult üles lugeda, kuid meie meeskond on ülimalt uhke oma saavutuste üle. Mis edasi? Palju põnevat on juba töös, sellest aga juba pikemalt järgmises uudises.

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email