Uut ja huvitavat - 2023 esimese poolaasta kokkuvõtte

Pühendudes järjekindlalt innovatsioonile ja teenuste kvaliteedile, tähistas Eesti juhtiv pilve- ja serveriteenuste pakkuja WaveCom hiljuti oma 22. tegevusaastat. Alates oma algusaastatest 2001. aastal on ettevõte kasvanud raadiointerneti pakkujast serveri ja pilveteenuste domineerivaks jõuks, tuues kaasa murrangulisi muutusi Eesti tehnoloogiamaastikul.

kaar
wavecom 22

Mugav ja turvaline EveryPay makseteenus!

Meil on suur heameel teatada, et oleme käivitanud uue ja turvalise EveryPay makseteenuse, mis muudab klientidele maksete sooritamise veelgi lihtsamaks. Lisandus võimalus tasuda läbi mitme uue panga Coop ja Luminor. Lisaks pakume nüüd ka Läti ning Leedu pankade makselinke.

Uuendatud teenuste tingimused

Meie klientidele parema kasutajamugavuse tagamiseks oleme läbi vaadanud ja uuendanud oma teenuste üldtingimusi, mis hakkavad kehtima alates 1. september 2023. Muudatused hõlmavad eelkõige andmekaitset, konfidentsiaalust ning kooskõla kvaliteedi ja infoturbe juhtimise standarditega ISO 9001 ja 27001. Põhiline rõhk muudatustes on meie pühendumus osutada teenuseid veelgi kvaliteetsemalt ja vastavuses eeltoodud standardite ja sektori parimate tavadega.

Wavecom.ee uus nägu

Meile WaveComis meeldib hirmsasti kaasas käia kõige uue ja huvitavaga. Seega ei ole mingi ime, et meie kodulehekülg saab pidevalt viimase malli järgi uuendusi. Meie kodulehe külastajatele satub nüüdsest viimaste disainisuundade ja veebitehnoloogiate järgi loodud keskkonda, kust saab välgukiirusel kätte kõik meie teenuseid puudutava info.

Lehe disainimisel lähtusime „Less is more“ ideoloogiast. Minimalistlik disainikeel on kõige efektiivsem, kuna laseb kodulehe sisul enda eest rääkida ega röövi külastaja tähelepanu.

Tehnilise poole pealt on meie koduleht ülikiire. Vajutades linkidele, avaneb soovitud lehekülg silmapilkselt. Ei toimu uue lehe laadimist vaid juba kuvatud sisu asendatakse lihtsalt uuega. Serveri poole peal ei tantsita vana head LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP) tangot. Külastajale serveeritakse eelnevalt genereeritud staatilisi lehti. Seda võimaldab meile React/Next.js tehnoloogia.

Backendina kasutame Drupalit, millele ligipääs on välismaailmale täielikult suletud. See muudab meie kodulehe oluliselt turvalisemaks. Ei ole enam sisuhaldussüsteemi, mida häkkerid võiksid proovida lahti murda.

Eelpoolmainitud tehnoloogiate kasutamine garanteerib meile Google PageSpeed Insights kiirustestides maksimumi lähedased tulemused.

Kui soovid ka enda kodulehe samamoodi toimima panna, siis on see täiesti võimalik, kasutades kõikides meie veebimajutuse pakettides olemasolevat Node.js lahendust.

Edasi suuname oma tähelepanu kliendiportaali uuendamisele. Kasutame seal sama disainikeelt, et koduleht ja kliendiportaal moodustaksid ühtse terviku. Soovime muuta teenuste tellimise ja juhtimise veelgi mugavamaks ja kiiremaks.  

Tänaseks on loodud juurdepääs kõige värskemale ja olulisemale informatsioonile meie kliendiportaalis. Postitame kõik tehnilised uuendused, mis mõjutavad WaveComi teenuseid või infrastruktuuri, reaalajas kliendiportaali avalehel olevasse uudiste sektsiooni. Seeläbi on meie kliendid alati informeeritud kõigest, mis võib mõjutada nende teenuste kasutamist. Viimaste tehniliste uuendustega saab tutvuda siin.

Muudatused teenustes

WaveCom´i tuumikvõrgu ja välisühenduste maht on viimase kahe aasta jooksul viiekordistunud. Uue tuumikvõrgu südameteks on võimsad, teineteist dubleerivad Cisco ASR 9902 marsruuterid, mis asuvad erinevates andmekeskustes ning kasutusel on kolm Cisco Nexus 9300 seeria Data Center 5 TBit/s võimekusega võrgukommutaatorite klastrit. Kokku on meie välisühenduste maht märkimisväärne 360 GBit/s.

Samuti WaveCom´i võrgul on nüüd DDoS teenuse kaitse, mis aitab kõikide WaveCom´i poolt pakutavate teenuste puhul välistada teenuseid häirivaid küberründeid. Serverimajutus- ja pilveteenuste omanikele on eraldi soodne premium pakett, mis võimaldab peensusteni seadistatavat kaitset. Monitooringu andmed näitavad, et teenustele on olnud null mõju ka 70 Gbps DDoS ründe puhul.

Jätkasime ka oma pilveteenuste platvormi uuendamist, pakkudes klientidele veelgi rohkem võimsust, turvalisust ja mugavust. Siin on kokkuvõte viimastest tehnilistest uuendustest:

 • Tanzu Kubernetes Gridi toimingute automatiseerimine capiyaml-i abiga - Õpi, kuidas kasutada capiyaml-i ja CSE-i Tanzu Kubernetes Gridi klasterite halduseks läbi tavapärase REST API, mida saavad kasutada kõik Cloud Directori kasutajad, et automatiseerida uute klasterite loomist ja olemasolevate redigeerimiseks.
 • Võimas GPU kiirendus teie AI/ML töökoormustele WaveCom Cloud’is - Oleme edukalt paigaldanud NVIDIA GRID vGPU süsteemi meie demokeskkonda, mis võimaldab sujuvat jooksutada levinud AI/ML tööriistu, näiteks Tensorflow. Seda nii virtuaalmasinatel kui ka Tanzu kubernetese worker nodedel.
 • Veeam Infrastruktuuri muudatused - Oleme nüüdseks uuendanud oma varundussüsteemi viimasele Veeam Backup and Replication V12 versioonile. See suurem uuendus toob kaasa palju uusi funktsioone ja võimalusi. Eraldi tasuks välja tuua immutable storage võimekus, mis tähendab, et varukoopiate sisu ei ole võimalik muuta ega kustutada. See ei lase andmeid krüpteerivatel pahalastel muuta olemasolevaid varukoopiad kasutuskõlbmatuks ega ka andmeid kustutada.
 • vTPM täiustatud turvalisuse ja krüptimise jaoks - nüüd pakume toetust Virtual Trusted Platform Module'ile (vTPM) meie VMware Cloudi virtuaalmasinatele. vTPM on virtuaalne krüptoprotsessor, mis asendab füüsilist TPM kiipi. Selle abil saab oluliselt tõsta virutaalmasinate turvalisust krüpteerides kõik andmed.
 • Krüpteeritud andmehoidlad - pilveteenuste kasutajad saavad nüüd kasutada krüpteeritud andmehoidlaruumi uutele ja olemasolevatele virtuaalmasinatele. Vmide liigutamine käib reaalajas ja ilma katkestuseta.
 • Terraform VMware Cloud Directori Provider versioon 3.10.0 - see versioon lisab mõned huvitavad ja kasulikud võimalused Cloud Directori kasutamise automatiseerimiseks. Lisandus Tanzu kubernetese tugi.
 • Tuumikvõrgu uuendused, välisühenduste maht suurenes kuni 360GBit/s, lisandus DDoS kaitse
 • CSE 4.1 on väljas - Tanzu Kubernetes Grid 2.x on saadaval
 • CSE Kubernetes klastrite automaatne skaleerimine, CSE Kubernetes klastrid toetavad nüüd horisontaalset automaatset skaleerimist.
 • Saadaval VMware cluster api Tanzu kubernetese halduseks. Lisaks GUI võimekusele saab samu asju või veel raohkem teha cluster apiga.
 • S3 teenus - S3 (simple storage service) puhul on tegu kiire ja skaleeritava veebipõhise pilvesalvestusteenusega. Teenus on mõeldud taskukohaseks andmete ja rakenduste veebipõhiseks varundamiseks ning arhiveerimiseks. VMware Cloud Director Object Storage Extension’il on täiustatud funktsioonid Kubernetes’e püsivate mahtude varundamiseks ja taastamiseks, kasutaja rollide haldamiseks ning OSIS-e jaoks.

Ka veebimajutuse teenused said uuendatud ning täiustatud:

 • AccelerateWP on nüüd saadaval - meie veebimajutuse klientidel on nüüd võimalik aeglaseid WordPressi veebilehti kiirendada ühe klõpsuga. Pakume nüüd AccelerateWP lahendust kõigile meie veebimajutuse klientidele täiendava tasu puudumisel.
 • JetBackup 5 on nüüd saadaval kõigil meie veebimajutuse serveritel
 • Optimeerige oma veebileht PHP X-Ray abil - PHP X-Ray võimaldab teil saada ülevaate sellest, mis muudab teie veebilehe laadimise nii pikaajaliseks.
 • Imunify360 parendused - nüüd on lisatud Malware Database Scanner vaikimisi Malware Scanneri komplekti ja pakub võimalust pahatahtlikku tegevust andmebaasis automaatselt puhastada.
 • WordPress Toolkit - järgmine samm WordPressi halduses - meie veebimajutuse kliendid saavad nüüd kasutada järgmise taseme WordPressi haldusplatvormi, millega saab seadistada automaatsed WordPressi uuendused koos paigaldatud pluginatega, seadistada turbepoliitikaid oma lehele ja palju muud.

Need arengud kinnitavad WaveCom'i pühendumust pakkuda kvaliteetseid ja turvalisi digilahendusi. Astudes oma 23. tegevusaastasse, jätkab ettevõte uuendusmeelsuse ja kliendikeskse teeninduse vaimus. Teises poolaastas lõpetame uue ISO 27017 pilveteenuste turbestandardi juurutamise. Samuti on lõppjärgus arendused GPU´d kasutavate AI/ML rakenduste kasutamiseks meie pilveplatvormidel.

Kutsume teid kõiki eelpoolmainitud uuendusi proovima ja kasutama. Oleme veendunud, et leiate kindlasti midagi, mis teie teenustele lisaväärtust annab. Loodame, et saame osa sellest silmade särast teile edasi anda, mida ise kogesime neid uuendusi luues.

Klientide arvamused

Nikolai Belstein

CYBERS

„Küberrünnete keerukus, arv ja mastaap kasvab iga päevaga. Küberkurjategijate tegevust on keeruline ennustada, sest nad kasutavad eesmärkideni jõudmiseks erinevaid meetodeid, näiteks teie IT-keskkonna läbistamist (penetrating) või avalikult saadaolevate veebilehtede muutmist, aga ka inimlike nõrkuste ärakasutamist väärtusliku siseteabe kogumiseks. See võib iga organisatsiooni väga suure pinge alla seada.

Koostöö WaveComiga annab meile kindluse, et klientide küberturvalisus on heades kätes. WaveComi tehnoloogiline platvorm võimaldab pakkuda kõiki vajalikke teenuseid ettevõtte kaitsmiseks seest ja väljast tulevate küberohtude eest."

Nikolai Belstein - tegevjuht

Sander Eentalu

PZU kindlustus

"WaveCom on üks paindlikemaid partnereid, kes oma SLA-kohustusi väga tõsiselt võtavad.

WaveCom täidab SLA kohustusi hindele 5. Reageerimine on kiire ja probleeme pole.

WaveCom’i meeskonna oskus luua keerukaid tehnilisi erilahendusi kiiresti, kvaliteetselt ja taskukohaselt on märkimisväärne.“

Sander Eentalu - IT-teenuste juht

Janno Oja

Excellent business solutions

"Wavecom AS puhul hindame eelkõige hoolsat rätsepatööd meie vajaduste täpsel kaardistamisel ja vastavate süsteemide loomisel.

Meie klientide andmete turvalisus ja kõrgkäideldavus on meile esmatähtis, tugiliini kiirus ja kvaliteet alati oluline. Wavecom AS puhul hindame eelkõige hoolsat rätsepatööd meie vajaduste täpsel kaardistamisel ja vastavate süsteemide loomisel, mis tagab turvalisuse, kõrgkäideldavuse ja kiire ning kvaliteetse ühenduse nii pilveteenuse kui kõnekeskuse jaoks. Kiire reageerimine on selles äris iseenesestmõistetav, aga positiivselt üllatunud oleme proaktiivse hooliva suhtumise ja personaalse hinnakujunduse osas.“

Janno Oja – partner

Nikolai Belstein

CYBERS

„Küberrünnete keerukus, arv ja mastaap kasvab iga päevaga. Küberkurjategijate tegevust on keeruline ennustada, sest nad kasutavad eesmärkideni jõudmiseks erinevaid meetodeid, näiteks teie IT-keskkonna läbistamist (penetrating) või avalikult saadaolevate veebilehtede muutmist, aga ka inimlike nõrkuste ärakasutamist väärtusliku siseteabe kogumiseks. See võib iga organisatsiooni väga suure pinge alla seada.

Koostöö WaveComiga annab meile kindluse, et klientide küberturvalisus on heades kätes. WaveComi tehnoloogiline platvorm võimaldab pakkuda kõiki vajalikke teenuseid ettevõtte kaitsmiseks seest ja väljast tulevate küberohtude eest."

Nikolai Belstein - tegevjuht

Sander Eentalu

PZU kindlustus

"WaveCom on üks paindlikemaid partnereid, kes oma SLA-kohustusi väga tõsiselt võtavad.

WaveCom täidab SLA kohustusi hindele 5. Reageerimine on kiire ja probleeme pole.

WaveCom’i meeskonna oskus luua keerukaid tehnilisi erilahendusi kiiresti, kvaliteetselt ja taskukohaselt on märkimisväärne.“

Sander Eentalu - IT-teenuste juht

Janno Oja

Excellent business solutions

"Wavecom AS puhul hindame eelkõige hoolsat rätsepatööd meie vajaduste täpsel kaardistamisel ja vastavate süsteemide loomisel.

Meie klientide andmete turvalisus ja kõrgkäideldavus on meile esmatähtis, tugiliini kiirus ja kvaliteet alati oluline. Wavecom AS puhul hindame eelkõige hoolsat rätsepatööd meie vajaduste täpsel kaardistamisel ja vastavate süsteemide loomisel, mis tagab turvalisuse, kõrgkäideldavuse ja kiire ning kvaliteetse ühenduse nii pilveteenuse kui kõnekeskuse jaoks. Kiire reageerimine on selles äris iseenesestmõistetav, aga positiivselt üllatunud oleme proaktiivse hooliva suhtumise ja personaalse hinnakujunduse osas.“

Janno Oja – partner

Nikolai Belstein

CYBERS

„Küberrünnete keerukus, arv ja mastaap kasvab iga päevaga. Küberkurjategijate tegevust on keeruline ennustada, sest nad kasutavad eesmärkideni jõudmiseks erinevaid meetodeid, näiteks teie IT-keskkonna läbistamist (penetrating) või avalikult saadaolevate veebilehtede muutmist, aga ka inimlike nõrkuste ärakasutamist väärtusliku siseteabe kogumiseks. See võib iga organisatsiooni väga suure pinge alla seada.

Koostöö WaveComiga annab meile kindluse, et klientide küberturvalisus on heades kätes. WaveComi tehnoloogiline platvorm võimaldab pakkuda kõiki vajalikke teenuseid ettevõtte kaitsmiseks seest ja väljast tulevate küberohtude eest."

Nikolai Belstein - tegevjuht

Sander Eentalu

PZU kindlustus

"WaveCom on üks paindlikemaid partnereid, kes oma SLA-kohustusi väga tõsiselt võtavad.

WaveCom täidab SLA kohustusi hindele 5. Reageerimine on kiire ja probleeme pole.

WaveCom’i meeskonna oskus luua keerukaid tehnilisi erilahendusi kiiresti, kvaliteetselt ja taskukohaselt on märkimisväärne.“

Sander Eentalu - IT-teenuste juht

Janno Oja

Excellent business solutions

"Wavecom AS puhul hindame eelkõige hoolsat rätsepatööd meie vajaduste täpsel kaardistamisel ja vastavate süsteemide loomisel.

Meie klientide andmete turvalisus ja kõrgkäideldavus on meile esmatähtis, tugiliini kiirus ja kvaliteet alati oluline. Wavecom AS puhul hindame eelkõige hoolsat rätsepatööd meie vajaduste täpsel kaardistamisel ja vastavate süsteemide loomisel, mis tagab turvalisuse, kõrgkäideldavuse ja kiire ning kvaliteetse ühenduse nii pilveteenuse kui kõnekeskuse jaoks. Kiire reageerimine on selles äris iseenesestmõistetav, aga positiivselt üllatunud oleme proaktiivse hooliva suhtumise ja personaalse hinnakujunduse osas.“

Janno Oja – partner

kaar