fbpx Varukoopiad ja taastamine | WaveCom

Varukoopiad ja taastamine

Tänapäeval, kui enamus meie andmetest on digitaalsed, on usaldusväärsed, automaatsed ja turvalised varukoopiad hädavajalikud. Vajad kindlat lahendust, et varundada oma andmed, juhuks kui midagi valesti läheb – ja alati on midagi, mis valesti läheb, eks? On see siis paha kood, ebaõnnestunud värskendused, kurjad häkkerid või rikutud andmed – algse seisu taastamiseks vajad varukoopiaid.

Enam ei pea meie tehnikud Sinu andmeid taastama, saad seda kerge vaevaga ise teha – terve konto, failid, kaustad, andmebaasid  ja palju muud! Kõik WaveCom’i kliendid saavad cPanel'i kaudu edukalt varukoopiad luua ja taastada, kasutades selleks JetBackup’i.

Varukoopiaid teie andmetest säilitatakse nüüd 30 päeva varasema 14 päeva asemel. Saad taastada ükskõik millise viimase 30 päeva seisu. Iga varukoopia juurde saab lisada ka märkmeid, et hiljem omada ülevaadet, millal ja milleks koopiad loodud olid. Seadete alt saab sisestada oma e-posti aadress ning süsteem saadab automaatselt teavituse, kui varundamise/taastamise protsess on lõppenud.

Oma konto ühe faili või kausta varukoopiate taastamiseks logi lihtsalt oma cPanel'isse ja liigu JetBackup’i jaotusele. Faili/kausta taastamiseks vali soovitud varukoopia kuupäev,  alates millest soovid oma andmed taastada ja klõpsa valikul „File manager“, kust saad valida soovitud faili või kausta. Sõltuvalt faili/kausta suurusest võib protsess kesta mõnest minutist tundideni.

„Full account“ - Täieliku konto taastamine varukoopiast - taastab kogu konto täpselt sellisena, nagu see oli varundamise kuupäeval. Siinkohal tuleb meeles pidada, et kõik tehtud muudatused ja e-posti kirjad peale valitud kuupäeva lähevad kaduma. Seepärast soovitame antud funktsiooni kasutada ainult juhul, kui see on tõesti hädavajalik. Kui taastamist vajavad  ainult teatud failid, saad kasutada funktsiooni "File backups". Kui su konto maht on suur, arvesta küllaltki pika taastamise ajaga. Näiteks 50GB konto taastamiseks võib kuluda 2 tundi.

Ka andmebaaside taastamiseks on JetBackup’il lihtne lahendus. Lihtsalt vali kuupäev ning sõltuvalt sinu andmebaasi suurusest võib protsess kesta mõne minuti. Vahepeal saad jälgida protsessi edenemist JetBackupi „Queue“ järjekorras. Kui sinu andmebaas on taastatud, kuvatakse teade, mis teavitab Sind protsessi lõppemisest.

JetBackup’iga on samuti võimalik nüüd e-posti kontode taastamine. Selleks tuleb valida soovitud e-posti konto ning kuupäev. Tuleks aga meeles pidada, et valitud kuupäevast uuemad kirjad lähevad kaduma. Kui taastamise protsess on lõpule viidud, teavitatakse JetBackupi “Queue“ alt, et Sinu postkast on edukalt taastatud. 

Juhul, kui nimeserverite kirjedega midagi juhtub, saab neid taastada „DNS restore“ abil.

Üks suurepärane võimalus cPanelis on luua kontost „Snapshot“. Enne erinevate muudatuste tegemist võib see olla väga kasulik. Kui muudatuste ajal midagi valesti läheb, saad “Snapshoot”i abil  taastada endise olukorra. Snapshot luuakse kogu konto andmetest. Selle taastamisel lähevad kaduma pärast snapshoti tegemist tehtud muudatused. Seega kaovad ka vahepeal saadetud e-kirjad. Kui uuendad ainult kodulehte, soovitaksime Snapshoti asemele pigem kasutada Softaculous  lahenduse varukoopiaid. Softaculous võimaldab luua kodulehest varukoopia ja taastada selle vaid mõne hiire klikiga. 

Pärast andmete taastamist on alati kasulik andmed üle kontrollida.

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email