fbpx Veeam varunduse loomine | WaveCom

Veeam varunduse loomine

1

Veeam iseteendindusportaal

Kui Veeam’i teenus on aktiveeritud, siis organisatsiooni varunduste haldamiseks tuleb logida sisse vCloudi tenant portaali ning vajutada ülevalt menüü reast “more” valikule ning valida “Managed Backups”, seejärel suunatakse teid Veeam’i iseteenindus portaali.

managed backups

 

 

 

 

 

 

2

Seejärel avaneb “Dashboard”, mis annab ülevaate teie organisatsiooni varunduses toimuvast. Valida saab 24h või nädala ülevaadet.

Protected lahtris on näidatud mitu vAPP’i või VM’i on varunduses ja kui suur on nende maht.

Jobs lather näitab varunduse tööde hulka, kestvust ja keskmist kiirust.

Backup Storage lather kuvab tenant’ile määratud varunduse kettamahtu ja kasutatud ruumi.

VM’ide varunudsse lisamiseks tuleb tekitada varunduse töö. Selleks tuleb vajutada Veeam portaali menüüs “Jobs” valikule.

veeam dashboard

 

 

 

 

 

 

 

Jobs menüüs olles tuleb uue varunudse töö loomiseks vajutada “Create”.

veeam jobs menu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Avaneb viisard, kus saab anda tööle nime ja kirjelduse. Lisaks saab määrata varundusele erinevaid säilitamise reegleid.

Kui valida linnuke “keep certain backups longer for archival purposes” ees, saab määrata erinevaid kombinatsioone pikemaks arhiveerimiseks. Selleks tuleb klikata “Configure” valikul.

veeam create backup job

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avaneb GFS(Grandfather-Father-Son) varunduste säilitamise menüü. See võimaldab juba granulaarselt paika panna, kui kaua konkreetse nädala, kuu või aasta varundust tuleks säilitada. Valikute kinnitamiseks vajutada “OK” või tühisamiseks “Cancel”.

GFS retention policy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Järgmises etapis tuleb lisada virtuaalserverid antud varunduse tööle, vajutades nupule “Add”.

veeam create backup job

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seejärel avaneb hierarhiline vaade teie organisatsiooni Cloud director vApp’ide kohta. vApp´e ja VM´e saab lisada varundusse terve organisatsiooni, orgVDC või selektiivselt vApp´i ja VM’i tasemel. vApp´e saab selekteerida hoides all “Ctrl” nuppu klaviatuuril ja hiirega valides vastavad vApp’id. Kui objekte on palju saab kasutada akna üleval servas olevat otsingu lahtrit sisestades näiteks vAPP’i või VM’i nime.

veeam add objects

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Järgmises etapis “Guest Processing” on võimalik määrata erinevaid seadeid, mis lubab Veeam’il jooksutada virtuaalserveri operatsioonisüsteemi tasemel etteantud toiminguid ja protsesse.

Selle funktisonaalsusega saab vajadusel pikemalt tutvuda Veeam´i dokumentatsioonis.

veeam guest processing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

“Job Scheduling” etapis saab määrata varunduste tegemise aja akent ja sellega seonduvaid seadistusi. Valida linnuke “run the job automatically”, kui soovite aktiveerida regulaarse varundamise kindlatel aegadel. Vastavalt saab valida, kas varundada päeviti, kuiselt või kindlate tundide tagant. Lisaks võimalik siduda töö algus mingi teise olemasoleva varunduse töö lõppemisega.

veeam job schedule

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Viimases etapis on võimalik sisse lülitada teavituste saatmine e-kirjale vastvalt töö staatusele, valides linnukese “Enable e-mail notifications” ees. Lõpetamiseks vajutada “Finish” nuppu.

veeam email notifications

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Tööde nimekirjas saab teostada nendega erinevaid toiminguid. Selekteerides vastava töö ja vajutades näiteks “Job” nuppu, saab teha muudatusi, teha käsitsi “Active Full backup”, töö deaktiveerida või kustutada.

veeam jobs

 

Toimunud tööde ajalugu on võimalik vaadata klikates “Name” lahtris töö nimel, siin näites “Job1”. Viimase käivitunud töö detaile on võimalik vaadata vajutades “Status” lahtris “Success” nupule.

aaa

 

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email