fbpx Veeam virtuaalmasina ketaste taastamine | WaveCom

Veeam virtuaalmasina ketaste taastamine

1

Virtuaalmasina (VM) ketaste taastamine

VM’i ketaste taastamiseks valida “VMs” menüüst VM, mille kettaid soovite taastada ja seejärel valida menüü reast “Virtual Disks”. Valida soovitud taastepunkt ning vajutada “Next”

virtuaalmasina ketaste taastamine

 

 

 

 

 

 

 

 

virtuaalmasina ketaste taastamine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Järgmisel lehel “Disk Mapping” all saab valida, millise VM’i külge kettad taastatakse. Erineva VM’i valimiseks valida “Choose”. Vaikimisi on selleks sama VM, mille varundatud ketast taastatakse. Samuti võimalik taastada “Quick Rollback” valikuga ainult ketastel muutunud blokid.

Lisaks on võimalik määrata millist “storage policy” varianti kasutatakse ketta jaoks.

Veel saab määrata ka millise ketta kontrolleri/kanali külge ketas ühendatakse taastamise käigus. See tuleb kasuks, kui soovite taastada ketta lisaks VM’i külge, vastasel juhul kirjutatakse olemasolev ketas üle taastatud variandiga.

Mõlemal puhul vaja valida ketas, mille eelpool mainitud seadeid soovite muuta ning seejärel aktiveerub valik “Change disk mapping”.

virtuaalmasina ketaste taastamine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Klikates “Change disk mapping” valikule avaneb uus aken ”Virtual Disk Properties”.

“Storage policy” muutmiseks valige “Choose..” ja valida soovitav variant.

virtual disk properties

NB! Kui “Virtual Disk restore result” all on kirjas “Existing virtual disk will be replaced.” Ja pole soovi olemasolevat ketast üle kirjutada, tuleb valida “Virtual Device Node” alt ketta kanal, mis sihtkohas oleval VM’il pole kasutusel mõne teise ketta poolt. Kui selleks õige valik tehtud, kuvatakse rohelise märgistusega linnukest tekstiga “Virtual disk will be added to VM.”

Kui kõik valikud korras, vajutada “OK”.

Enne edasi minemist järgmisele lehele saab määrata taastatava ketta tüüpi. Kui lähte VM kasutab ketaste puhul “Thin” kettatüüpi, võib jääda vaikimisi valik “Same as source”. Vastasel juhul soovituslik valida “Thin” kettatüüp, mis ei hõiva ära kogu provisioneeritud pinda, vaid kasutab üldjuhul niipalju ruumi, kui parasjagu kettale on andmeid kirjutatud.

Edasi minemiseks vajutada “Next”

Antakse hoiatusega teada, et ketta/ketaste taastamiseks lülitatakse VM välja. Virtuaalserveri välja lülitamiseks nõusoleku andmiseks ja edas minemiseks vajutada “OK”.

 

 

 

virtual disk properties

 

4

Järgmisel “Secure Restore” lehel on võimalik viirusetõrje olemaolul varunduse jaoks kontrollida taastatavat ketast pahavara osas. Hetkel antud võimalust veel implementeeritud pole, kuid on kindlasti plaanis.

secure restore

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Peale “Next” nupule vajutamist näidatakse järgmisel lehel kokkuvõtet valitud sättetest enne VM’i ketta taastamist ning võimalust pärast taastamist VM uuesti kävitada, pannes linnukese “Power on target VM after disk restore” ette. Vajutades “Finish” nuppu algab taaste.

virtuaalmasina taaste kokkuvõte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email