fbpx VMware virtuaalmasin ISO failist | WaveCom

VMware virtuaalmasin ISO failist

 

1.

Kui teil pole virtuaalmasinat (VM) luues  soovi kasutada WaveCom´i templiite ja ISO paigaldsumeediat, siis on võimalik  VMware vCloud süsteemis   luua oma  ISO ja OVA/OVF katalooge, mida kasutada virtuaalmasinate loomisel või hiljem lisada CD draivina.

ISO failist virtuaalmasina loomiseks tuleb minna "Data Centers -> Compute -> Virtual Machines -> New VM".

virtuaalmasina loomine ISO 

 

 

 

 

 

 

 

2.

New VM

Avaneb aken. ISO failist VM-i loomiseks tuleb valida "Type - New". Vastaseljuhul saab luua uue VM-i ainult WaveCom-i poolt pakutavatest templiitidest. "Boot image" alt leiab ISO faili ja vastavalt ISO failile tuleb seadistada oepratsioonisüsteemi valikud. Valige sobiv fail.

"Select a Size" saab valida  "Pre-defined Sizing Options"(pildil) ja "Custom Sizing Options". Viimane võimaldab ise valida täpselt CPU ja RAM hulga aga ärge ületage tellitud ressursside limiiti. Muidu VM ei käivitu. Kõike saab muuta ka hiljem. Soovitame VM-l  lülitada välja hot-addi, juhul kui te tahate kiiremat võimekust. Keskmiselt vähendab hot-add 7% CPU jõudlust.

"Storage" puhul  kasutatakse kiiret SSD policy-t. Kui soovite kasutada katalooge, siis soovitame  juurde tellida odavama policy (VCLOUD-TIER-2-SSD1). Ära tuleb märkida ka ketta suurus (Size). Antud juhul võtsime selle "Medium" rea pealt, mis on 32GB.

"Networking" puhul soovitame kasutada VMXNET3 adaptri tüübi. Soovitame valida “IP Pool” ning VM-le antakse esimene vaba IP Teile määratud IP vahemikust. Võite valida ka “Manual IP” ning ise selle määrata. Mõlemal juhul seadistab automaatika võrguseaded malli operatsioonisüsteemis ning masina käivitudes on võrk toimiv. Kui valite DHCP, siis peab olema DHCP teenus üles seatud eelnevalt, vastasel juhul VM-i võrk tööle ei hakka. Võimalik kasutada näiteks isoleeritud võrgu puhul, mis tuleb eelnevalt defineerida “Networking -> Networks” alt. Kui “Network” all valida “Internet” või avalik võrk, siis DHCP tugi puudub. Kui on routed network, siis tuleb DHCP seadistada “Data Centers -> Networking -> Edge Gateways-t”.

Kui kõik parameetrid on paigas, vajutage, "OK".

virtuaalmasina loomine ISO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Seejärel on VM kasutamiseks valmis. Kui VM on sisse lülitunud, võib avada konsooli ja jälgida käivitumise protsessi vajutades VM Console nuppu (All Actions -> VM Console -> Launch Web Console).

virtuaalmasina loomine ISO

 

NB! Ärge unustake paigaldada  "VMware Tools" (Actions -> Install VMware Tools).

 

 

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email