fbpx VMware virtuaalmasin mallist | WaveCom

VMware virtuaalmasin mallist

0

Kõige lihtsam ja kiirem on VMware vCloud keskkonnas virtuaalmasin paigaldada valmis mallist ehk templiidist
Sellisel juhul kulub virtuaalmasina loomiseks vaevalt mõni minut. Meie templiitidel on eelpaigaldatud VMwate Tools paketid,
skript mis suurendab failisüsteemi linux keskonnas ning lisaks on paigaldatud pidevalt kõik operatsioonisüsteemi uuendused ja paigad.
Toestatud on ka mitmed   OS   pilvekeskonna optimiseerimised jõudluse lisamiseks.

Loe edasine läbi   tähelepanelikult. Tehes midagi teistmoodi virtuaalmasin reeglina tööle ei lähe.

 

1

Virtuaalmasina ehk VM´ saad luua kui lähed Applications ja Virtual Machines ning vajutad nupule CREATE VM

 

Avaneb uus aken dialoogiga. Määra vmile nimi, eraldi ka masina nimi ning eemalda kindlasti linnuke "Power on" valiku ees.
Siis  näed kohe listi paigaldusmallidest. Vali endale sobib ning vajuta OK

vApp

 

Näed kohe uut virtuaalmasinat ning peatselt muutub selle staatuseks "Powered off" Vajuta edasi kindlasti "Details", et saaksid määrata ära VMi tähtsad parameetrid

vapp2

 

 

2

from_template.png

Määra ära vCPU arv , Ram mälu kogus ning ketta suurus.   NB Ära ületa oma tellitud ressuside limiiti. Muidu masin ei käivitu. Kõike saad muuta ka hiljem. Mälu ning Cpu tuumi saad isegi lisada kuumalt masinat seiskamata.Edasi liikudes saad muuta STORAGE POLICY ehk millisele andmehoidlale Teie virtuaalmasin luuakse. Vaikimisi luuakse VM kiirele SSD massiivile. Olenevalt tellitud teenusest võib valikus olla : SSD, 10KSAS,15KSAS ja MLSAS. Maillidel on vaikimisi suurus 5GB Linux ning 30-40G Windows. Kirjuta lahtri endale sobiv kettasuurus.

Edasi liikudes saad määrad võrgu mida kasutada. See võib olla meiepolt määratud WAN võrk algusega EE-FIRMANIMI või ise eelnevalt tehtud privaatvõrk. Vaikimisi on valitud IP Assignment DHCP. See aga toimib ainult olukorras kus olete võrgu ise loonud ning kasutate eelnevalt enda seadistatud Edge Gateway Dhcp teenust. DHCP teenusega meiepoolt WAN ip aadresse ei tule ning masina võrk tööle ei hakka.

Soovitame valida Static-IP Pool ning Teie virtuaalmasinale antakse esimene vaba ip Teile määratud ip vahemikust. Võite valida ka Static ning ise selle määrata.Mõlemal juhul seadistab automaatika võrguseaded malli operatsioonisüsteemis ning masina käivitudes võrk on toimiv. Väga oluline on panna linnuke kasti "Connected". Vastasel juhul luuakse  virtuaalmasin ilma võrgu toeta.  Hiljem võrku ühendada saab ainult virtuaalmasinat nullist uuesti luues.

Ja lõpuks SAVE ja pealeseda Power on. Administraator või root kasutaja parooli leiate VM details ja Guest OS Customization alt ;

 

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email