Paljud tarkvara tootjad pakuvad juba eelseadistatud OVA/OVF formaadis konteinereid, mida saate laadida üles ning hakata kasutama ilma operatsioonisüsteemi paigalduseta. Samamoodi saab olemas olevaid virtuaalmasinaid exportida samasse OVA/OVF formaati nii VMware kui Citrix XenServer platvormidel.
VMware vCloud süsteemis on võimalik luua oma ISO ja OVA/OVF katalooge, mida kasutada virtuaalmasinate loomisel või hiljem lisada CD draivina.
OVA/OVF failist virtuaalmasina loomiseks tuleb minna "Data Centers -> Compute -> vApps -> Add vApp from OVF".
Select Source/Review Details
Avaneb aken. "Select Source" all tuleb arvutist üles laadida OVA/OVF fail, millest saab virtuaalmasinat (VM) looma hakata.
Valige sobiv fail ja vajutage "Open". Seejärel "Next".
Avaneb "Review Details" OVF templiidi andmetega. Kui andmed on sobivad, siis vajutage "Next".
Select vApp Name
Valige vApp-le nimi ja "Description" alla saab kirja panna täiendava info, et hiljem oleks lihtsam omavahel eristada vApp-e.
Vajutage “Next”.
Configure Resources
Valige millisele andmehoidlale VM-d luuakse. Vaikimisi luuakse VM-d kiirele SSD massiivile.
Vajutage “Next”.
Configure Networking
Vaikimisi määratakse automaatselt võrgust esimene IP.
Valides “Switch to the advanced networking workflow” on võimalik määrata võrgu adaptri tüüpi (soovituslik on kasutada VMXNET3 adaptrit, mis on ka vaikimisi seadistuses). Soovitame valida “IP Pool” ning VM-le antakse esimene vaba IP Teile määratud IP vahemikust. Võite valida ka “Manual IP” ning ise selle määrata. Mõlemal juhul seadistab automaatika võrguseaded malli operatsioonisüsteemis ning masina käivitudes on võrk toimiv. Kui valite DHCP, siis peab olema DHCP teenus üles seatud eelnevalt, vastasel juhul VM-i võrk tööle ei hakka. Võimalik kasutada näiteks isoleeritud võrgu puhul, mis tuleb eelnevalt defineerida “Networking -> Networks” alt. Kui “Network” all valida “Internet” või avalik võrk, siis DHCP tugi puudub. Kui on routed network, siis tuleb DHCP seadistada “Data Centers -> Networking -> Edge Gateways-t”.
Vajutage “Next”.
Customize Hardware
Valige CPU-de ja mälu maht aga ärge ületage tellitud ressursside limiiti. Muidu VM ei käivitu. Kõike saab muuta ka hiljem. CPU tuumi ja mälu saab lisada ka töötavale VM-le. Soovitame lülitada VM-l hot-addi välja, juhul kui te tahake kiiremat võimekust, keskmiselt vähendab hot-add 7% CPU jõudlust.
Vajutage “Next”.
Ready to Complete
Lõpuks näete kokkuvõtet enne vAppi-i ja VM-i loomist.
Kui kõik vastab soovitule, siis vajutage “Finish”. Aken sulgub ning luuakse vastava konfiguratsiooniga vApp ja VM.
“Data Centers -> Virtual machines” alt näeb uut VM-i. Vajutage äsja loodud VM-i "Actions" peale valige "Power" ja vajutage “Power On”.
Seejärel on VM kasutamiseks valmis. Kui VM on sisse lülitunud, võib avada konsooli vajutades VM Console nuppu (All Actions -> VM Console -> Launch Web Console) ja hakata läbi konsooli seadistama VM-i.
NB! Ärge unustake paigaldada "VMware Tools" (Actions -> Install VMware Tools).