fbpx VMware virtuaalmasin templiidist | WaveCom

VMware virtuaalmasin templiidist

0

VMware virtuaalmasinat (VM) templiidist   on võimalik teha mitmel erineval moel kuid osad moodused on oluliselt lihtsamad.

1.       Libraries -> vApp Templates -> Vali templiit -> Create vApp (Wizard´i abil saab kohe määrata kõik sobivad VM-i parameetrid, hiljem ei ole vaja midagi lisaks teha)  Soovitame!

2.       Data Centers -> Compute -> vApps -> Add vApp from Catalog (sisuliselt sama mis 1.) Soovitame!

3.       Data Centers -> Compute -> vApps -> New vApp (Esialgu saab teha  vApp-i, vajadusel saab koheselt ka VM-i templiidist  lisada. Sellisel juhul ei saa koheselt VM-le ressursse (CPU ja RAM) lisada, selleks tuleb VM hiljem korra  välja lülitada -  VM-i tegemisel luuakse ka vApp.    Ei soovita kuna rohkem  toiminguid ja vigade võimalusi.

4.     Data Centers -> Compute -> Virtual Machines -> New VM (Luues VM-i templiidist, siis ei saa koheselt  VM-le resursse (CPU ja RAM) lisada, selleks tuleb VM hiljem korra välja lülitada.     Ei soovita kuna rohkem  toiminguid ja vigade võimalusi.

 

 

1

Libraries -> vApp Templates -> Create vApp

vApp templates

 

Näete kohe nimekirja paigaldusmallidest, mille hulgast saab valida sobiva. Antud näite puhul valime templiidi centos8 ja vajutame Create vApp.

 

 

2

Select name

Avaneb aken. Määrake vApp-le nimi.

Vajutage “Next”.

select name

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Configure Recources

Valige millises virtuaalses andmekeskuses hakkab vApp olema (antud juhul - wavecom).

Valige “Storage Policy” ehk millisele andmehoidlale VM-d luuakse. Kui Teil  on suurem datacenter soovitame VM´e hajutada erinevate  storagete vahel, et suurendada  teoreetilist käideldavust

.

Vajutage “Next”.

configure recources

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Compute Policies

Valige CPU-de ja mälu maht aga ärge ületage tellitud ressursside limiiti. Muidu VM ei käivitu. Kõike saab muuta ka hiljem.

CPU tuumi ja mälu saab lisada ka töötavale VM-le kuumalt.  Samas soovitame hiljem lülitada VM-l CPU hot-addi välja, juhul kui te tahake kiiremat võimekust, keskmiselt vähendab CPU hot-add 7%  jõudlust kuna kõiki CPU käsustikke ei saa kasutada. Mälu hot add   funktsiooni soovitame hoida sees.

NB! Linux´i kernel piirangute tõttu ei saa töötavale VM-le üle 3GB mälu lisada. Selleks, et piirangust vabaneda, tuleb VM välja lülitada ja suurendada mälu üle 3GB. Peale seda saab mälu probleemivabalt suurendada  VM-il kuumalt . Seega   Linux VMi puhul kus kunagi on plaan kasutada rohkem mälu on mõistlik panna kohe alguses vähemalt   4GB Ram  .

Vajutage “Next”.

compute policies

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Customize Hardware

Maillidel on vaikimisi kettasuurus Linux´i puhul 5GB ja Windows´i puhul 60GB. Saab valida endale sobiva ketta suuruse. Linux´il suureneb failisüsteem    automaatselt, Windows´i puhul tuleb disk manageris ise partitsiooni suurendada.

Vajutage “Next”.

compute hardware

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Configure Networking

Vaikimisi määratakse automaatselt võrgust esimene IP.

Valides “Switch to the advanced networking workflow” on võimalik määrata võrgu adaptri tüüpi (soovituslik on kasutada VMXNET3 adaptrit, mis on ka vaikimisi seadistuses). Soovitame valida “IP Pool” ning VM-le antakse esimene vaba IP Teile määratud IP vahemikust. Võite valida ka “Manual IP” ning ise selle määrata. Mõlemal juhul seadistab automaatika võrguseaded malli operatsioonisüsteemis ning masina käivitudes on võrk toimiv. Kui valite DHCP, siis peab Teil olema DHCP teenus eelnevalt üles seatud , vastasel juhul VM-i võrk tööle ei hakka. DHCP on võimalik kasutada näiteks isoleeritud võrgu puhul, mis tuleb eelnevalt defineerida “Networking -> Networks” alt. Kui “Network” all valida “Internet” ehk    avalik EXTERNAL võrk, siis DHCP tugi puudub. Kui on routed network, siis tuleb DHCP seadistada “Data Centers -> Networking -> Edge Gateways-t”.   Me   ei soovita DHCP kasutamist.

Vajutage “Next”.

configure networking

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Ready to Complete

Lõpuks näete kokkuvõtet enne VM-i loomist.

Kui kõik vastab soovitule, siis vajutage “Finish”. Aken sulgub ja luuakse vastava konfiguratsiooniga VM.

ready to complete

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

“Data Centers -> Virtual machines” alt näeb uut VM-i. Vajutage äsja loodud VM-i peale ja vajutage “Power On”.

power on

 

 

 

 

 

 

 

 

NB! Peate ära ootama kuni VM on käivitunud. Peale seda võib VM teha veel mitu restarti, mille jooksul seadistatakse VM-i erinevad parameetrid (nagu võrk ja root/admin parool). Seejärel on VM kasutamiseks valmis. Kui VM on sisse lülitunud, võib avada konsooli ja jälgida käivitumise protsessi vajutades VM Console nuppu (All Actions -> VM Console -> Launch Web Console).

“Virtual Machines -> Details -> Guest OS Costumization -> Edit” alt saab root/admin parooli. Õige parool tekib alles siis kui VM on ära teinud oma käivitusprotseduurid.

 

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email