fbpx VMware virtuaalmasina loomine | WaveCom

VMware virtuaalmasina loomine

Virtuaalmasinat ehk VM-i saab luua Cloud Dirctor-is kuuel erineval viisil:

1.           .        Libraries -> vApp Templates -> Create vApp (Wizard´i abil saab kohe määrata kõik sobivad VM-i parameetrid, hiljem ei ole vaja midagi lisaks teha)

2.       Data Centers -> Compute -> vApps -> Add vApp from Catalog (sisuliselt sama mis 1.)

3.       Data Centers -> Compute -> vApps -> New vApp (Esialgu saab teha  vApp-i, vajadusel saab koheselt ka VM-i templiidist  lisada. Sellisel juhul ei saa koheselt VM-le ressursse (CPU ja RAM) lisada, selleks tuleb VM hiljem korra  välja lülitada. Luues VM-i ISO failist, siis saab koheselt ressursse lisada. ISO fail tuleb eelnevalt “Librariest” üles laadida.)

4.       A) Data Centers -> Compute -> Virtual Machines -> New VM (Luues VM-i templiidist, siis ei saa koheselt  VM-le resursse (CPU ja RAM) lisada, selleks tuleb VM hiljem korra välja lülitada. Luues VM-I ISO failist, siis saab koheselt ressursse lisada. VM-i tegemisel luuakse ka vApp.

5.       B)                   Data Centers -> Compute -> Virtual Machines -> New VM (Töömahukam erilahendus, kui ei ole sobivat templiiti. VM-i loomisel kasutades tüüpi “New” tuleb kasutada ISO faili. ISO fail kasutamiseks tuleb eelnevalt tekitada “Libraries -> Catalogs” uus kaust ja siis ISO fail üles laadida “Libraries -> Media & Others-sse” oma arvutist.) VM-i tegemisel luuakse ka vApp.

6.                Data Centers -> Compute -> vApps -> Add vApp from OVF (Töömahukam erilahendus, kui ei ole sobivat templiiti. OVF/OVA faili kasutamiseks tuleb tekitada “Libraries -> Catalogs” uus kaust ja siis OVF/OVA fail üles laadida                   “Libraries -> Media & Others-sse” oma arvutist. Saab panna paika kõik VM-i ressursid. Sobib siis, kui tahate kasutada kellelgi teise poolt jagatavat või enda oma templiiti.)

NB! Linux´i kernel piirangute tõttu ei saa töötavale VM-le üle 3GB mälu lisada. Selleks, et piirangust vabaneda, tuleb VM välja lülitada ja suurendada mälu üle 3GB. Peale seda saab mälu probleemivabalt suurendada töötava VM-i puhul.

Kõige mugavam variant on teha VM-e templiitidest, kasutades esimest varianti. Sellisel juhul saab koheselt kõik VM-i ressursid paika panna, siis on vähem võimalusi eksimiseks.

 

Sort weight
49.00

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000@email