Avalik pilv

 

Mis on avalik pilv? Klient saab avalikus pilves sisse seada täpselt oma vajadustele vastava lahenduse. Avalikus pilves võib olla nii üks virtuaalserver kui ka keeruline taristu, mis sisaldab endas mitut virtuaalserverit, load balanceri, tulemüüri ning VPN ja võrgu erilahendusi.

Avaliku pilve lahenduse saab kasutusele võtta väga kiiresti ja minimaalsete kuludega, kuna selleks kasutatakse WaveCom’i olemasolevaid host servereid, andmeladu ja virtualiseerimistarkvara. Kliendil puudub vajadus soetada ja hallata kallist riist- ja tarkvara. Samuti puudub vajadus eriteadmiste järele riistvara, virtualiseerimise ja võrkude vallas.

 • Kiire üles seada ja lihtne kasutada.
 • Paindlikus – lisa või eemalda ressursse mõne klikiga
 • Efektiivsus – maksad ainult vaja mineva ressursi eest
 • Suur töökindlus – kõrgkäideldavad serverid, pidev monitooring
 • Kaetud teenustaseme lepinguga SLA.
 • Tohutu funktsionaalsusega iseteenindus

Meil on hea meel tutvustada Eesti turul ennekuulmatute võimalustega Xenserver ja Cloudstack tarkvaral põhineva pilveteenust. Klient tellib iseteenindusest vajaliku koguse protsessori, muutmälu ja andmelao ressurssi ning IP aadressid. Vastavalt vajadustele saab olemasolevat ressurssi jagada erinevate virtuaalserverite ja seadmete vahel.

Valida saab mitme eri kiiruse ja hinnatasemega andmelao vahel. Näiteks võib virtuaalserveri operatsioonisüsteemi paigaldada kiirele SSD volüümile ning lisada sellele suurem hulk taskukohasemat SAS kõvakettaruumi failide hoidmiseks.

Teenus on vajaduste kasvades/kahanedes kergesti skaleeritav. Kasutada on põhimõtteliselt lõputu ressurss WaveCom’i pilves.

Iseteeninduses tehtavad toimingud. Lisaks virtuaalserverite loomisele/käigult muutmisele/kustutamisele/üle installeerimisele saab klient iseteenindusest veel teha järgmisi toiminguid:

 • Võrgu erilahendused ja privaatvõrgud serverite ühendamiseks
 • Load balancer’i  ja VPN ühenduste loomine/haldamine
 • Tulemüüri seadistamine ja SSH võtmete haldus
 • Snapshot’id virtuaalserveritest
 • Kettavolüümide suuruse muutmine ja uute lisamine
 • Operatsioonisüsteemi paigaldamine „custom ISO“ failist või olemasolevate „template’de“ kasutamine (nt. stacklet.com)

Xenserver pilveteenus on kõrgkäideldav. See tähendab, et ühe klastris asuva host serveri rikke puhul käivitatakse kõik virtuaalserverid automaatselt teistes host serverites. Teenus on ka hooldusvaba. Host serverite hoolduse tegemiseks ei ole vaja virtuaalservereid välja lülitada. Töötavad virtuaalserverid liigutatakse ajutiselt teistele hostidele ja pärast hoolduse teostamist tagasi.

Serverite riistvara ja võrk Avalik pilv asub HP Blade Serveritel, mis paiknevad meie HP C7000 Bladecenterites. Tegemist on riistvaraga mida iseloomustab ülikõrge käideldavus ja liiasus kõikides komponentides.

Bladecenter chassis saab toite kuuest liiasest toiteplokist, mis on ühendatud erinevatesse UPS´idesse, mis omakorda saavad toite erinevatest fiidritest ning omavad generaatori kaitset.

Igal Host serveril on kasutada kuni 40GIG võrguühendus erinevatesse Cisco Nexus 5000 seeria distributsiooni switchidesse.

Storage lahendused. Kõiki andmeid saab hoida meie HPE ja EMC andmeladudes, kus kasutusel SSD/SAS kettamassivid. SSD kettad tagavad pilveteenusele ülimadala latentsuse ja kiire toimivuse. Vastavalt vajadusele saab valida ka teiste andmelao lahenduste vahel. Saadaval on ka SAS, SATA massiivid ja ISCSI/NFS ning CIFS tehnoloogiad.

Pakume litsentse. Teenusele pakume kuupõhise hinna eest lisaks mitmeid erinevaid tarkvaralitsentse. Microsoft SPLA partnerina pakume ka kõiki nende serveri ja rakenduste litsentse. Lisaks on saadaval Cpanel/DirectAdmin hostingu halduse litsentsid. 

Teenuseid on võimalik mugavalt tellida ja hallata meie iseteeninduses. Tasudes pangalingi, PayPal'i või kaardimaksega, toimub teenuse aktiveerimine või muutmine automaatselt ja koheselt.

Kõige keerukamate võimaluste kasutamiseks on lisaks iseteeninduses pakutavale, võimalik ligipääs ka otse CloudStack keskkonnale.